Finisaż Rogulusa

Tunelowanie.GGM 2015|wyborcza.pl

Tunelowanie.GGM 2015|wyborcza.pl

Fani sztuki oraz twórczości Marka Rogulskiego będą mieli doskonałą okazję na spotkanie z artystą. Już w niedzielę 6 marca „Finisaż Rogulusa”!

Supresje  i Apostroph’y to projekt Rogulskiego, który opiera się na przenikaniu kilku strategii artystyczno-badawczych, opartych na trzydziestoletniej praktyce autora. Zarówno nowe realizacje, jak i projekty z lat 80 będą tłem dla muzycznych uniesień. Taki koncept artystyczny ma być według autora sposobem na dotarcie do innego rodzaju treści.

Marek „Rogulus” Rogulski to artysta oraz teoretyk sztuki. W 1989 roku współtworzył grupę Pampers Maxi. Od roku 1992 pełni funkcję prezesa fundacji Tysiąc Najjaśniejszych Słońc.  „Rogulus” założył w 1995 roku funkcjonującą do 2015 roku  w Gdańsku galerię Spichrz 7/Spiż 7, umiejscowioną na Wyspie Spichrzów wraz z Ośrodkiem Badań Przestrzeni Wewnętrznej. Marek Rogulski jest także autorem publikacji w zakresie teorii sztuki oraz sztuki wspólczesnej. W swoich pracach zajmuje się pojęciem postmodernizmu, jest również autorem pojęcia kontekstualizmu abstrakcyjnego.

 

Kiedy: 6 marca 2016 (niedziela), godz. 18.00 (wykład Marka Rogulskiego związany z problematyką wystawy), godz. 19.00 (koncert Gos&Rogulus duo)

Gdzie: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =