„Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym

afiszskrzypekJeden z najlepszych musicali  w reżyserii Jerzego Gruzy znów pojawi się na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Na spektakl można wybrać się 3 lub 4 marca (czwartek i piątek). Musical z muzyką Jerry’ego Bocka odniósł wielki sukces już pół wieku temu.

„Skrzypek na dachu” to wspaniała historia o miłości. Nostalgiczna i wypełniona piękną muzyką. Efekt wzmacnia akcja dramatyczna, która niewątpliwie wymaga ciężkiej pracy aktorów. Opowiadania Szolema Alhejma były pierwowzorem dla stworzenia musicalu. Fabuła opowiada o Tewje, głównym bohaterze, który zmaga się z trudnym wyborem pomiędzy zapewnieniem szczęścia rodzinie a tradycjami. Jest ubogim mleczarzem, który głęboko wierzy w Boga, ma nadzieję na dobrobyt i jest troskliwy wobec dzieci. Akcja ma miejsce w Anatewce na terenie Imperium Rosyjskiego. W tym małym miasteczku żyją obok siebie dwie społeczności − żydowska i rosyjska.

Musical odniósł sukces po raz pierwszy na Broadwayu w 1964 roku. Po premierze zdobył niezwykłą popularność na deskach teatrów całego świata.  Został zekranizowany w 1971 roku oraz nagrodzony Oscarem. W Gdyni swoją premierę miał w 1984 roku. Ponowne wystawienie musicalu to możliwość na wspaniałe doświadczenie kulturalne dla kolejnych pokoleń.

Oto kilka dźwięków nastrojowej muzyki ze spektaklu.

Kiedy: 3 i 4 marca (czwartek i piątek), 19:00

Gdzie: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Gdynia, ul. Plac Grunwaldzki 1

Bilety: 30 – 85 zł, szczegóły https://bilety.muzyczny.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =