Bałkański groove w Uchu!

bubliczkiBałkański groove, cygański spontan, żydowska aura i polska treść – tego wszystkiego będziecie mogli zaznać już w najbliższy czwartek (19 grudnia). W gdyńskim Uchu wystąpią Bubliczki.

Zespół sam siebie określa jako „grupę hulaszczo-muzyczną z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem”. Tworzy ją siedmiu młodych dżentelmenów z Brus (Kaszuby) i Szczecina:  Mateusz Czarnowski (akordeon, wokal), Michał Czarnowski (wiolonczela, mandolina, wokal), Krzysztof Kowalczyk ( saksofon, klarnet, klarnet basowy), Marek Kubiszyn (trąbka), Aras Głogowski (puzon), Piotr Bineq Bruski (cajon, tapan, darabuka, udu), Artur Pacak (kontrabas).

Bubliczki, inaczej cashubian brass banda funkcjonują od 2007 roku. W tym czasie zespół grał na największych scenach muzyki world w Polsce i zwyciężył na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2009” oraz VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Górskiej i Folkowej.

Panowie mają na koncie krążek wydany w 2010 roku, pod tytułem „Opaa!”. Obecnie promują swój najnowszy album, „Trubalkan”, na którym utwory wyśpiewali w języku kaszubskim i polskim. Część z nich wywodzi się z dawnej muzyki ludowej, jednak członkowie zespołu, nadali im nowe brzmienie. Co ciekawe, drugi studyjny album Bubliczków ukazał się nakładem Dobrzewiesz Nagrania (wytwórnia muzyczna powołana przez duet Łona&Webber).

To fragment wypowiedzi autorów na temat najnowszego krążka: „Trubalkan, to wypadkowa inspiracji bałkańską szczerością, cygańskim spontanem i klezmerskim sznytem. Owocem dwuletniej pracy jest dziesięć utworów, które z intensywnością serbskiej śliwowicy spowodują niekontrolowany ruch Twoich kończyn, tułowia oraz głowy. Na krążku znajdziesz echa rumuńskich ulic, moc tureckiej kawy, hałas cygańskich trąb, dzięki którym poczujesz nieskrępowaną radość, a zarazem potem wyciszającą melancholię.”

Jako support wystąpi Mitra – gdyński zespół grający fusion-rock z domieszką folku inspirowanego muzyką bałkańską.

Zapraszamy 19 grudnia (czwartek), o godz. 20.00 do klubu Ucho. BILETY: 15 zł (przedsprzedaż)/20 zł (w dniu koncertu). Dostępne w kasie klubu i w sieciach sprzedaży Eventim.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/546349265444764/?fref=ts

fot. Krzysztof Arciszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 3 =