PROSTO. i elegancko w Medyku

prostoTrzy dni przed Wigilią (21 grudnia, sobota), w studenckim klubie Medyk będzie można posłuchać reprezentantów wytwórni Prosto. Pokój z Widokiem na Wojnę, Kaen i Brahu sprawią, że zapomnicie o śpiewaniu kolęd.

Prosto, wydawnictwo płytowe oraz producent odzieży, to firma powstała w 2000 roku z inicjatywy weterana polskiego rapu, Wojciecha „Sokoła” Sosnowskiego. Należy do niej spora część sceny hip-hopowej naszego kraju. Wśród szczęściarzy, którym Sokół zaproponował współpracę, znaleźli się właśnie Pokój z Widokiem na Wojnę, Kaen i Brahu.

Pokój z Widokiem na Wojnę, grupa, do której należy Jerzy „Juras” Wroński i Marcin „Koras” Korczak została założona w 2006 roku. Juras miał już wtedy za sobą współpracę z Wigorem (Michał Dobrzański). Ich płyta z 2005 roku, „Wysokie loty”, zajęła 26. miejsce w notowaniach OLiS i odbiła się szerokim echem wśród środowisk hip-hopowych. Koras zaistniał w rapie jeszcze jako członek ZIP Składu i Zipery. Swoją karierę rozpoczął wraz z Fu (Łukasz Gaweł) w zespole Ko1fu. Z połączenia Jurasa i Korasa mógł powstać tylko Pokój z Widokiem na Wojnę, formacja mająca w swoim dorobku dwie świetne płyty: „2010” (2010) oraz „Droga wojownika” (2011), na których gościnnie wystąpili między innymi: Sokół, Marysia Starosta, Rafał „Pono” Poniedzielski i Michał „Ero” Czajkowski.

Członek RSA Konqrent, w rap-grze obecny od 2000 roku. Na swoim koncie ma dwie płyty w podziemiu: „Żyj albo umieraj” (2008), „Sztuka ulicy” (2009) oraz jedną wydaną legalnie przez Prosto Label  „Od kołyski aż po grób” (2012). Nadal nie wiecie o kim mowa? Nieszablonowy, hardcorowy, prześmiewczy, bezczelny raper w czarnej masce z filmu „Piątek 13-go”. Na koncercie w Medyku możecie zapomnieć o przyzwoitości, bo wystąpi dla Was również Dawid Starejki  Kaen!

21 grudnia nie zabraknie lokalnego rysu. Nada go raper i producent muzyczny z gdańskiego Przymorza, Marcin Tomaszewski  Brahu. Jest on obecny w polskim hip-hopie od 1996 roku, kiedy to zrobił pierwszy bit. Rok później założył grupę Rapsod. W 1999 roku, razem z tym składem, nagrał nielegal „Los melinos”. W 2007 roku nakładem Vabank Records wydał solową płytę „Wchodzę do gry”. Rok później z gdańskim zespołem DwaZera stworzył mixtape „Browar się leje kwiaty się palą”. Jego współpraca z wytwórnią Prosto rozpoczęła się od remiksu znanego kawałka „Uderz w puchara” (Sokół&Pono). W 2011 roku zaowocowała solową płytą Braha, „Chaos”.

Połączenie występów trzech znakomitości wytwórni Prosto Label na pewno przyniesie mieszankę wybuchową. Publiczność będzie miała powody do zadowolenia, kiedy usłyszy „Moją pierwszą dziewczynę”, czy „Rób swoje” w wykonaniu PZWNW, pozna dwa oblicza Kaena w kawałku „Alter ego” oraz poczuje przywiązanie do Trójmiasta w „Moim rapie” Braha.

Wykonawcy spotkają się z fanami w dzień koncertu o godzinie 18.00 w Prosto Shopie (Sopot). Będzie można zamienić z nimi kilka słów i poprosić o podpisanie płyt. Juras i Kaen wspominają o tym w zapowiedzi koncertu:

Kiedy? W sobotę 21 grudnia 2013 roku o godzinie 20.00.

Gdzie? W klubie Medyk przy ulicy Dębowej 7 w Gdańsku.

Za ile? Cena biletów to 30zł. Można je nabyć w USA Sports w Galerii Bałtyckiej oraz w Prosto Shopie w Sopocie.

Kto supportuje? Silver & 928, młodzi reprezentanci gdańskiej sceny hip-hop.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/379836092148811/?fref=ts.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *