PÓŁNOC POŁUDNIE – spotkanie podróżnicze, które przełamie bariery

12696301_990357881010029_1637305138_oJuż 18 lutego odbędzie się niezwykłe spotkanie podróżnicze PÓŁNOC POŁUDNIE organizowane przez stowarzyszenie Kawaleria DAM. Wszystkich fascynatów podróży – tych po świecie i palcem po mapie, zapraszamy o godzinie 17.00 do gdyńskiego lokalu Jedz Pij Tańcz. Wstęp wolny!
Z pozoru, będzie to typowe spotkanie podróżnicze – zaproszeni goście będą opowiadać o swoich podróżach, a widownia będzie tych opowieści słuchać, dyskutować i zadawać pytania. Historie z podróży zawsze są fascynujące, jednak wszyscy dobrze znamy ten schemat. Tym razem nie będzie tak, jak zawsze. Bo wśród zaproszonych gości są między innymi osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Dla tych, którzy zastanawiają się „po co?” – odpowiedź jest prosta.

Chodzi o oswojenie ludzi z tym, że w pubie mogą spotkać osobę z niepełnosprawnością, i że nie powinno ich to zaskakiwać. Nie wszyscy wiedzą lub potrafią zachowywać się swobodnie i normalnie w towarzystwie tych osób, czas dać im szansę na oswojenie się z tym. Ważne jest też to, aby wyciągnąć osoby niepełnosprawne z domu. Żeby dać im szansę na wzięcie udziału w spotkaniu, które nie ma na celu żadnej terapii, tylko po prostu dobrą zabawę.

Takie spotkanie może być dla niektórych pierwszym krokiem w przełamywaniu barier i zwalczaniu stereotypów. Warto przyjść i przyczynić się do zatarcia granic między światem osób pełno- i niepełnosprawnych intelektualnie, a przy okazji po prostu dobre się bawić.

Prelegentami będą:
– grupa studentów z Gdyni: Jan Majcher, Łukasz Rąbalski, Daniel Stasik, Jan Węsławski, współautorzy projektu Niecodzienny Schemat
„Jak podróżować po świecie tanio i wesoło – autostopem po świecie”.

– Aleksandra i Łukasz Hećmanowie
Opowieść na podstawie bloga Niepełnosprawny Turysta 
“Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”

– Iwona i Michał Guciowie
“Rodzinnie przez świat”

Oprócz opowieści, przewidziane zostały różne atrakcje i konkursy.

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *