Smakuj Trójmiasto: Asian Edition w Gdańsku

15105501119_0402e3fc3c_zSmakuj Trójmiasto: Asian Edition, czyli Afrodyzjaki w Kuchni to festiwal zadedykowany miłośnikom kuchni azjatyckiej. Wciąż w walentynkowym klimacie, organizatorzy imprezy będą przekonywali, że orientalne dania są wyjątkowe, a do serca ukochanej osoby można trafiać przez żołądek i to przez cały rok. Festiwal odbędzie się już 21 lutego, w gdańskiej Sztuce Wyboru.

Kuchnia azjatycka jest jedną z najzdrowszych na świecie i oferuje wiele potraw skomponowanych z naturalnych składników, w tym afrodyzjaków. W ramach festiwalu Smakuj Trójmiasto Asian Edition, uczestnicy będą mogli spróbować orientalnych dań, wziąć udział w pokazach i warsztatach oraz nieco przedłużyć sobie Święto Zakochanych.

sushiNajlepsze trójmiejskie restauracje , m.in. tajskie, indyjskie, chińskie, wietnamskie i libańskie będą sprzedawać na swoich stoiskach tradycyjne, azjatyckie potrawy w małych degustacyjnych oraz normalnych porcjach a także na wynos. Na terenie festiwalu ustawione będą także tzw. common table, żeby zjeść na miejscu. Smażone makarony z owocami morza, spring rolls, kimchi, hummus, zupa pho, nigiri – zapach tych oraz wielu innych orientalnych dań będzie unosił się nad Sztuką Wyboru. Oprócz gotowych dań będzie można także kupić oryginalne przyprawy oraz herbaty rodem z Dalekiego Wschodu.

Program Asian Edition obejmuje także warsztaty sushi, szybki kurs komponowania herbat oraz pokaz designu do azjatyckich potraw.

Afrodyzjaki w Kuchni to druga odsłona Miejskiego Festiwalu Kulinarnego Smakuj Trójmiasto. Pierwsza edycja-  Christmas Edition, odbyła się 5 grudnia 2015r. i wprowadzała w świąteczny nastrój poprzez prezentację bożonarodzeniowych dań, przetworów i dekoracji.  Kolejne festiwale już zaplanowane: wielkanocny w marcu, vege w maju, na słodko w czerwcu, pikniki, grille i letnie wydarzenia.

Kiedy: 21 lutego 2016r. (godz. 11:00-19:00)

Gdzie: Sztuka Wyboru – wielowymiarowy koncept w Gdańsku na terenie Garnizonu Kultury, ul. Słowackiego 19

Bilety: wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *