„World Music Nocą” w gdańskiej Protokulturze

1526125__kr

Najgorętsza noc tej zimy przypadnie już 6 lutego w gdańskim klubie Protokultura. To właśnie tam dla miłośników folku przygotowano pierwsze spotkanie z cyklu „World Music Nocą”.

„World Music Nocą” to seria muzycznych wystąpień wypełnionych ambitnymi dźwiękami muzyki świata. Premierowa odsłona należeć będzie do dwóch trójmiejskich formacji – Laboratorium Pieśni oraz Annutara. Oba zespoły zaprezentują przed pomorską publicznością swój najnowszy materiał.

Pierwszy z nich tworzy grono wokalistek śpiewających wielogłosem utwory ludowe. Grupa powstała trzy lata temu. Wykonuje ona tradycyjne pieśni ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie i skandynawskie. Można je posłuchać zarówno w wersji a cappella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów.

Drugi z kolei to multiinstrumentalny projekt, który odkryje przed Wami muzykę z różnych zakątków świata. Ekipa gra wspólnie już od 2013 roku. Zespół eksploruje nie tylko materiał źródłowy kultury bałkańskiej, romskiej, ukraińskiej czy polskiej. W ich repertuarze można znaleźć również utwory inspirowane muzyką żydowską, arabską, leśną i szamańską.

Kiedy: 6 lutego 2016r. (sobota), godz. 20:00

Gdzie: Klub Protokultura, Gdańsk, ul. Niterów 29B

Bilety: 20-25 zł / 30 zł (w dniu koncertu). Do kupienia w sklepach Lokaah oraz na stronie internetowej.

Zapraszamy!