Mulatu Astatke w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

mulatu astatkeGdański Teatr Szekspirowski wypełnią niezwykle taneczne dźwięki afrykańskiej muzyki Mulatu Astatke. Będzie dużo pozytywnej energii płynącej od multikulturowego zespołu-orkiestry i ojca Ethio-jazzu, którzy wystąpią 24 stycznia (niedziela).

Mulatu Astatke jest etiopskim muzykiem, którego droga do sukcesu zaczęła się studiów w Londynie. Następnie jako pierwszy afrykański żak, dostał się do prestiżowego Berklee College of Music w Stanach Zjednoczonych. Tam studiował wibrafon i perkusję w ramach improwizacji jazzowej. W swojej twórczości umiejętnie łączył muzykę latynoską z jazzem, jednocześnie dopełniając ją tradycyjnymi rytmami Etiopii.

Współpracował z wieloma godnymi uwagi artystami, takimi jak Gil Evans czy Duke Ellington, z którym odbył zresztą trasę koncertową po swoim rodzinnym kraju. Ojciec Ethio-jazzu inspiruje wielu artystów, zwłaszcza związanych z nurtem hip-hopowym (m.in. Damiana Marley’a, Kanye Westa czy Cuta Chemista).

Muzyka, którą tworzy Mulatu Astatke jest przepełniona afrykańskim groovem i tanecznością. Dzięki niezwykle pozytywnemu przekazowi staje się czynnikiem spajającym kontynenty i pokolenia. Dowodem tego jest album Sketches of Ethiopia”, w którym nieodłącznie odnajdujemy również rdzenne, etiopskie instrumentarium.

Kiedy: 24 stycznia 2016r. (niedziela), godz. 20:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk, ul.Wojciecha Bogusławskiego 1

Bilety: 70 zł (normalny) / 60 zł (ulgowy) (dostępne w kasie teatru oraz na Ticketpro)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *