Eluveitie – muzyczne czary w B90

11246Eluveitie472_644107019059932_3866473032700541222_nFolkowe stwory pora wygrzebać się z ciepłego mchu. Już w czwartek (10.12) w B90 wasze zielone, acz ospałe jesienią serca zostaną ożywione. Energetyczna magia, płynąca wprost do elfich uszów publiczności, zadziała dzięki szwajcarskiej grupie Eluveitie! Eluveitie to obecnie jeden z najbardziej znanych zespołów folk metalowych na świecie. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że albumy grupy, obok krążków In Extremo czy Korpiklaani, stanowią obowiązkowe pozycje płytowe dla fanów gatunku. Kapela powstała w 2002 roku. Jej założycielem był lider i kompozytor, Chrigel Glanzmann. Co ciekawe, to właśnie on jest jedynym muzykiem z oryginalnego składu. Rotacja w ekipie była od samego początku istnienia intensywna – co przestaje być czymś zaskakującym, jeśli weźmiemy pod uwagę, że… na tę chwilę Eluveitie tworzy aż 8 muzyków!

Szwajcarski projekt wydał swój pierwszy album w 2003 roku. Folkowe brzmienie, uzyskiwane dzięki tak magicznym instrumentom jak lira korbowa, flet czy dudy, wzbogacane było dzikimi, acz melodyjnymi death metalowymi riffami. Muzyka, tworzona przez grupę, zachwycała słuchaczy od samego początku. Przełom, który spowodował ogromną popularność zespołu, przyniósł kontrakt, podpisany z wytwórnią Nuclear Blast w 2008 roku. To właśnie pod jej skrzydłami ekipa wydała krążki Everything Remains As It Never Was oraz Helvetios, które osiągnęły największy sukces komercyjny.

Eluveitie zyskał grono wiernych słuchaczy także w naszym kraju. Wystarczy przypomnieć sobie występ zespołu na tegorocznym Przystanku Woodstock. Ilość osób, zgromadzonych pod festiwalową sceną była imponująca. Kostrzyńskie lato minęło jednak bezpowrotnie. Los sprawił jednak, że pojawiła się okazja do zobaczenia grupy na żywo – i to w gdańskim klubie B90!

Muzycy czerpią inspirację z magii omszałych szwajcarskich lasów i brunatnych gór oraz wszelkiego kontaktu z naturą. Jeśli więc jesteście ciekawi, jak zadziałają na was dźwięki, które tworzą artyści z Eluveitie, koniecznie stawcie się na czwartkowym koncercie. Możecie być pewni, że podczas występu nie zabraknie takich klasyków jak „King”, „The Call Of The Mountains” oraz „Inis Mona”. CDN serdecznie poleca!

Gdzie: Klub B90, Gdańsk, ul. Doki 1

Kiedy: 10.12.2015r. (czwartek), godz. 19:00

Bilety: 80 złotych w przedsprzedaży/90 złotych w dniu koncertu

Dostępne na: Soundrive Tickets, Eventim, Ticketpro, Biletomat, Ebilet, B90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 3 =