PRZEGLĄD WEEKENDOWY 4.12-6.12

1511258Początek grudnia wiąże się z coraz wyraźniejszym odczuwaniem bożonarodzeniowej aury. Wpływa ona z kolei na charakter wydarzeń w rozpoczynającym się (mikołajkowym zresztą) weekendzie. Jednak aby święta nie zdominowały do końca studenckiego życia, przygotowaliśmy dla Was też wiele innych atrakcji.

Piątek rozpoczniemy teatralnie. W sopockim Teatrze na Plaży odbędzie się premiera „Panny Tutli-Putli”. Tytułowa bohaterka marzy o romantycznej miłości, której nie są jej w stanie zapewnić ani Milionerzy, ani Działacz Społeczny. Spektakl powstał na podstawie libretta operetki Witkacego. Oryginalna muzyka została napisana specjalnie na potrzeby projektu Teatru na Plaży. Bilety w cenie 30-40 zł. Początek o godz. 19:00.

W Gdyni nie zabraknie za to spektakli dramatycznych. Scena SAM zaprasza na „Mayday. Run For Your Wife”. To historia taksówkarza, bigamisty, który ulega wypadkowi. Zbieg okoliczności ujawnia jego pokrętną i zawiłą sytuację. Humorystyczne zdarzenia nie pozwalają odpocząć od śmiechu. Bilety 30-35 zł. Początek o godz. 19:00. Czas trwania spektaklu to 2 godziny.

W piątek zapraszamy również na  Yach Film, czyli jedyny w Polsce festiwal teledysków.

Początek weekendu to także idealna okazja do odwiedzenia kina. Fani filmów mogą liczyć na niesamowite premiery. Na ekranach pojawi się dramat „W samym sercu morza”, w którym pierwsze skrzypce gra Chris Hemsworth. Produkcja Rona Howarda przedstawia historię załogi statku wielorybniczego, która w skutek tragicznych wydarzeń musi przeżyć na otwartych wodach 90 dni. Powrót w wielkim stylu szykuje Penélope Cruz, która dostała główną rolę w obrazie „Mama”. Jest to poruszająca historia matki 10-letniego chłopca, która musi zmierzyć się ze śmiertelną chorobą. Z kolei miłośnikom komedii polecamy amerykańską produkcję – „Kochajmy się od święta”. Historia pełna ciepła i humoru z pewnością wprowadzi część z Was w świąteczny nastrój.

Sobota t1388860__kro wielkie święto dla fanów Myslovitz, który będzie obchodził 20-lecie swojej działalności. Z tej właśnie okazji, ekipa zagra wyjątkowy koncert w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. Początek o godzinie 19:00. Tego samego dnia ruszy coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który zgromadzi na Targu Węglowym wszystkich wielbicieli świątecznych ozdób. Nie lada gratka czeka także łakomczuchów. Już w tę sobotę, Garnizon Kultury zaprasza do kawiarni Sztuka Wyboru na Miejski Festiwal Kulinarny 2015 – Smakuj Trójmiasto Christmas Edition. Będzie to wspaniała okazja nie tylko do degustacji najróżniejszych przysmaków, ale także do samodzielnego tworzenia bożonarodzeniowych dekoracji.

Na zakończenie weekendu zapraszamy natomiast do Ergo Areny, na Koncert Muzyki Filmowej Johna Williamsa. Po raz pierwszy w Polsce zabrzmi nowa, rozbudowana suita z „Gwiezdnych Wojen”. Ponadto będziecie mogli usłyszeć kompozycje z „Szeregowca Ryana” oraz „Listy Schindlera”. Podczas koncertu nie zabraknie również porywającego marszu „Supermana”, podniosłego tematu z „Parku Jurajskiego” oraz motywu rekina z filmu „Szczęki”. Ceny biletów 59-169 zł. Początek o godz. 19:00. Miłośnicy Michaela Jacksona również nie powinni czuć się zawiedzeni. W niedzielę odbędzie się bowiem wyjątkowy koncert w hali Gdynia Arena. Przeboje Króla Pop zostaną zaprezentowane w zupełnie nowej, symfonicznej odsłonie. Na scenie, obok orkiestry i chóru, pojawią się tacy artyści jak Natalia Kukulska czy Ania Dąbrowska. Start o godz. 19:00.

Życzymy udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *