Yach Film Festiwal po raz 24.

tłorozirozi999W piątek, 4 grudnia, w gdańskim B90, odbędzie się Yach Film Festiwal.  Nagrodzone zostaną najlepsze polskie wideoklipy, które ujrzały światło dzienne w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Oprócz Gali rozdania nagród, przygotowano wiele wydarzeń towarzyszących.

Współczesna muzyka to nie tylko dźwięk. Na jej pozytywny odbiór często wpływają właśnie teledyski. Ta krótka forma audiowizualna bywa podciągnięta do rangi prawdziwej sztuki. Yach Film Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Polsce i jedna z niewielu w Europie. W tym roku rozdane zostanie 11 statuetek. Oprócz Grand Prix – głównej nagrody, wyróżnienia zostaną rozdane w następujących kategoriach: reżyseria, scenariusz, montaż, zdjęcia, innowacja, animacja, plastyczna aranżacja przestrzeni czy kreacja aktorska wykonawcy muzycznego. Klipy będą oceniali: Katarzyna Figura – aktorka; Marysia Sadowska – reżyser, wokalistka; Marek Skrobecki – animator; Maciej Szupica – reżyser, muzyk. Jury będzie przewodniczył Yach Paszkiewicz.

Wszystkich entuzjastów polskich wideoklipów zapraszamy 1 grudnia, o 19:00,  do pubu „Zagroda Czarnej Kozy” (ul. Krasickiego 4), w którym po raz pierwszy publicznie zostaną zaprezentowane nominowane wideoklipy. Wstęp wolny.

Największe atrakcje przygotowano jednak oczywiście na piątek. Przed Galą, o godzinie 16:00, w klubie Bufet odbędzie się projekcja muzycznych filmów dokumentalnych. Warto zaznaczyć, że będą one wyświetlane premierowo! Na godzinę 20:00 planowane jest rozpoczęcie Festiwalu. Wydarzenie poprowadzą Iza Wojnowska z Canal+ i Krzysztof Leon Dziemiaszkiewicz. Wieczór uświetni koncert Zabrockiego. Po „części oficjalnej” odbędzie się kulinarny happening, a całość dopełnią wizualizacje i muzyka klubowa.

Do 3 grudnia, do północy, na oficjalnym fanpage’u Yach Film Festiwal, odbywa się głosowanie internautów. Za pomocą „lajków” możecie oddawać głosy na swoje ulubione wideoklipy. Głosować możecie tu

Kiedy? Piątek, 4 grudnia

Gdzie? B90, ul. Doki 1, Gdańsk

WSTĘP WOLNY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + dziesięć =