[KONKURS] Marcelina i Krzysztof Zalewski w Kwadratowej

12039420_890654967648963_8116095735354240087_nDwa muzyczne światy na jednej scenie. W najbliższą niedzielę (22 listopada) w Kwadratowej zagrają Marcelina i Krzysztof Zalewski.

Marcelina koncertem w Gdańsku będzie promowała swój najnowszy album, „Gonić Burzę”. Płyta miała premierę na początku października i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Artystka tym razem poszła w kierunku grania typowo gitarowego, przybrudzonego garażowym brzmieniem. Pracowała nad nią z Robertem Cichym i Jankiem Komarem.

“Bardzo dużo kombinowałam w swojej twórczości. To wynika pewnie z tego, że nie wywodzę się z muzycznej rodziny i zahaczałam o różne kierunki i gatunki. Zaczynałam od jazzu, potem odkryłam czarne rytmy, mój ojciec słuchał dużo rockowej muzyki i zaszczepił we mnie miłość do Nirvany czy Red Hotów. Pomieszałam to wszystko. Od pierwszej płyty muzycznie poszukuję i podejrzewam, że będzie się tak działo przez cały czas” – zdradza nam wokalistka.

Krzysztofa Zalewskiego wielu kojarzy jeszcze z hitowego „Idola”. To ten sam człowiek, który był chyba najbardziej znanym rockersem w telewizyjnym show. Ten etap swojej działalności ma już jednak dawno za sobą. Jego debiutancki „Pistolet” mimo że wydany na fali popularności, nie odbił się zbyt dużym echem w świecie muzycznym. Artysta postanowił wycofać się na jakiś czas i nie udzielał się medialnie ani solowo przed ostatnie kilka lat. Nie oznacza to jednak, że spędził ten czas bezczynnie. Koncertował z najlepszymi polskimi muzykami, między innymi z Moniką Brodką czy Hey.

Jego ostatni album, „Zelig”, ukazał się w 2013 roku i dał zdecydowany powód, by przestać o Krzysztofie myśleć w odniesieniu do tego, jak wcześniej brzmiała jego twórczość. „Zelig” to 10 kompozycji, z których każda jest zupełnie inna. Czy to jeszcze pop czy może bardziej alternatywa? To pytanie zapewne spędzało sen z powiek wielu zwolennikom przypisywania muzyki do konkretnego gatunku. Niezależnie od tego jednak, „Zelig”, to potężna dawka nowej, świeżej muzyki, która na koncertach zyskuje jeszcze bardziej zadziorny charakter.

Polecamy również nasze rozmowy z artystami: wywiad z Marceliną, wywiad z Krzysztofem

Kiedy? 22 listopada, godzina 18:00

Gdzie? AK PG Kwadratowa, ul. Siedlicka 4

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) /33 zł (eventim)/ 35 zł (w dniu koncertu). Do nabycia w biurze klubu (Bratniak, p. 211) w godzinach 10.00 – 15.00 oraz w punktach sprzedaży eventim (Empik, Media Markt, Saturn)

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są TRZY PODWÓJNE wejściówki na koncert. Aby je zdobyć, napisz w komentarzu na koncert którego z artystów czekasz najbardziej i uzasadnij swój wybór. Na Twoją odpowiedź czekamy do soboty, do 17.00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 18 =