Filmowe pranie mózgu

Film IdaJuż 13 grudnia, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się projekcja filmu „Ida”, w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

To wydarzenie jest inicjatywą dwóch grup artystycznych: ACK Alternator i DKF UG Miłość Blondynki. Spotkania w ramach cyklu „Filmy na kozetce. Kino i psychoanaliza” mają miejsce raz w miesiącu.

Są o tyle nietypowe, gdyż organizatorom przyświeca idea zarówno „dzielenia się” ambitnymi produkcjami, jak i późniejszej, szeroko pojętej analizy zachowań oraz motywów działań bohaterów.

Przewodnikiem tych „umysłowych wycieczek” jest psychoanalityk Joanna Prendota, kunszt filmowy z kolei, ocenia prof. UG dr hab. Krzysztof Kornacki.

„Ida” to historia osadzona w polskich realiach lat 60. Główna bohaterka Anna ma wkrótce przyjąć śluby zakonne, jednakże wszystkie jej plany zmieniają się w chwili, gdy poznaje swoją ciotkę, Wandę. Wtedy właśnie dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu… Chcąc poznać swe korzenie, wyrusza w niezwykłą podróż, która sprawi, że jej życie nigdy nie będzie takie samo.

Wszystkich tych, którzy lubią kino, nie są przesądni i chcieliby choć przez chwilę „zabawić się” w Zygmunta Freuda, gorąco zapraszamy!

Start: 17.00, 13 grudnia

Miejsce: Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański

Ceny karnetów: 1 film 5 zł / 2 filmy 10 zł / 4 filmy 15 zł (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Więcej info znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/events/216585501848488/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + osiemnaście =