Kapela ze Wsi Warszawa i Kapela Maliszów w Uchu!

kapelaEnergetycznie nieokrzesany folk da nam mocno w Ucho! W piątek (20.11), w gdyńskim klubie, w ramach FOLK OFF! Tour 2015, zagra jedna z najbardziej znanych polskich grup na świecie, narodowa muzyczna wizytówka, czyli… Kapela ze si Warszawa! Towarzyszyć jej będzie Kapela Maliszów. Już dziś radzimy – rozgrzewajcie kończyny do tańca i swawoli.

Kapela ze Wsi Warszawa zadebiutowała w 1998 roku albumem „Hop SaSa”. Ten niezwykły krążek, ukazujący zupełnie nowe oblicze polskiej muzyki tradycyjnej, stał się przepustką do międzynarodowej kariery. Zachwyceni byli nie tylko nasi zachodnioeuropejscy sąsiedzi. Po wydaniu kolejnej płyty„Wiosna Ludu”, w naszej rodzimej kapeli rozkochali się także Amerykanie. Na tym nie skończył się jednak podbój światowych scen muzycznych! Kolejne wydawnictwo „Wykorzenienie”, sprawiło, że grono fanów formacji powiększyło się o mieszkańców azjatyckich krajów (przede wszystkim Japonii). I tak oto, za sprawą innowacyjnych i unikatowych aranżacji tradycyjnej muzyki z terenów Mazowsza, Kapela ze Wsi Warszawa stała się najbardziej rozpoznawalną polską folkową grupą na świecie.

kapeeela

Photo: Street Collodion Art – Michał Sitkiewicz, Paweł Sokołowski| Graphic design: Czarli Bajka

Członkowie grupy to laureaci takich konkursów muzycznych, jak m. in. Radiowy Konkurs Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”, festiwal International Competition of Folk Music Recordings,  BBC Radio 3 Awards for World Music oraz Fryderyki. Dodamy, że artyści  z KzWW współtworzyli ścieżkę dźwiękową do japońskiej mangi, zostali bohaterami filmu dokumentnego BBC, a także przygotowywali muzykę do spektaklu z tekstami Tymona Tymańskiego „Muzykanty Wielkiego Pola”.

Nie wątpimy, że studenci, którzy znają Kapelę ze Wsi Warszawa, stawią się w Klubie Muzycznym Ucho OBOWIĄZKOWO. Natomiast ci nieświadomi tego, jak wielkim skarbem narodowym są utwory tworzone przez mazowiecką grupę, zarezerwują sobie piątkowy wieczór na nadrobienie muzycznych zaległości. Szczególnie, że zespół będzie promować nowy album „Święto Słońca”.

Jako support zagra Kapela Maliszów z Męciny Małej. Grupa z Beskidu Niskiego może pochwalić się takimi osiągnięciami jak występ na brytyjskim festiwalu Petera Gabriela – WOMAD, czy też przyznanie ich płycie („Mazurki niepojęte”) tytułu Top Of The World przez magazyn Songlines. Warto zaznajomić się z dorobkiem muzycznym tej formacji, bowiem i on niej głośno jest na światowym rynku muzycznym.

Niech zabrzmi zatem FOLK OFF! Tour 2015. Zapraszamy!

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho (Gdynia, ul. Św. Piotra 2)

Kiedy: 20.11, godzina 19:00

Bilety: 38 zł (przedsprzedaż) / 41 zł (Eventim) / 45 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *