Tribute to Sepultura w Wydziale Remontowym

SepulturaWyobraźcie sobie wieczór tak ognisty, jak promienie brazylijskiego słońca lub szklanka mocnego Caipirinha. Już w piątek (9.10) w Wydziale Remontowym, na Tribute to Sepultura, przekonacie się, że ta fantazja może się ziścić. Covery legendarnej grupy wykonają chojniccy muzycy o bardzo gorącym temperamencie!

Sepultura jest najpopularniejszą formacją z Ameryki Południowej, wykonującą szeroko pojętą muzykę metalową. Grupa, założona w roku 1984 przez braci Maxa i Igora Cavalera, nigdy była się muzycznych eksperymentów. To właśnie one spowodowały, że zespół przechodził kilka ewolucji brzmienia. Swoją karierę Sepultura rozpoczęła od romansu z death metalem, który zaowocował płytą Morbid Visions. Jednak kolejne albumy grupy przynosiły coraz o nowsze inspiracje – od thrash’owych brzmień, hardcore punka, po folkowe, brazylijskie oraz indiańskie dźwięki, idealnie współgrające z estetyką składu.

Albumami, które zapewniły Sepulturze największa popularność, są: wydany w 1991 roku Arise, Chaos A.D  metalowy gigant, uznany jedną z najważniejsza płyt lat ‘90., oraz Roots, którego brzmienie wzbogaciły motywy zaczerpnięte z pieśni rdzennych Indian. Każdy z nich został nagrany przy udziale Maxa Cavalera. Jednak w 1996 roku, tuż po nagraniu Roots, charyzmatyczny lider zdecydował się na opuszczenie zespołu. Jego odejście spowodowało zmiany, nie tylko w sferze dalszej stylistyki kapeli, ale także w sercach niektórych fanów, którzy stopniowo tracili zainteresowanie późniejszymi poczynaniami grupy.

Tribute to Sepultura w Wydziale Remontowym zagrają dla nas muzycy z Chojnic i okolic. Panowie są zaangażowani w sporo ciekawych metalowych projektów. Nie mamy więc wątpliwości, że na scenie klubu przy Stoczni wzniecą ogień w oczach, uszach, a przede wszystkim duszach zgromadzonej publiczności. Gorąco zapraszamy!

Gdzie: Wydział Remontowy

Kiedy: 9 października, godzina 20:30

Bilety: 10 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *