Tymon Tymański i Marcin Gałązka w Spółdzielni

tymański i gałązkaTymon Tymański wraca do Spółdzielni. Znów będzie śpiewać i opowiadać anegdoty, ale tym razem w towarzystwie utalentowanego gitarzysty – Marcina Gałązki. Panowie zagrają akustyczny koncert w niedzielę, 11 października. 

Tymon Tymański, człowiek-orkiestra, z powodzeniem próbował swoich sił w różnych stylach muzycznych, od jazzu po rock. Jest twórcą yassu, grał m.in. w zespołach Miłość i Kury. W latach 1986-1991 udzielał się również jako muzyk i poeta w performerskiej formacji TotArt, później udzielał się w telewizyjnym kabarecie Dzyndzylyndzy. Od 2012 roku razem z Piotrem Kędzierskim prowadzi program Ranne Kakao w Radiu Roxy, obecnie Rock Radiu. 

W 2002 roku podczas muzycznych warsztatów w ramach Przystanku Olecko założył zespół Tymon & The TransistorsGrupa wykonuje muzykę rock’n’rollową, utrzymaną w różnorodnej stylistyce – od brzmień lat 60. i space rocka począwszy, a skończywszy na punk rocku, reggae, hard rocku, country i jazzie. We wczesnym repertuarze kwartetu znalazły się zarówno utwory poprzednich formacji Tymona (Kury, Trupy, Czan, Poganie), jak i nowe, nawiązujące do poprzednich dokonań Tymańskiego, mające jednak zdecydowanie gitarowy charakter. Grupa ma na koncie pięć płyt i znana jest z żywiołowych, energetycznych koncertów. Gitarzystą The Transistors jest pochodzący z Olecka Marcin Gałązka, doceniany w środowisku muzycznym za talent i znakomicie rozumiejący się na polu artystycznym z Tymonem.

Z pewnością więc dwójka przyjaciół zadba o wieczór pełen pięknych dźwięków, przebojów z ich repertuaru i nie tylko, humoru i dowcipu. Ponadto, ci, którzy nie dotarli ostatnio na koncert Tymona, bedą mieli okazję obejrzeć film Polskie Gówno, a ci, którzy przybędą ponownie, drugi raz uśmieją się przy wściekłym musicalu. Potrzebujecie większej zachęty? Sprawdźcie, jak było miesiąc temu i przybywajcie!

Kiedy: 11 października, niedziela, o 20.00

Gdzie: Pub Spółdzielnia, ul. Abrahama 7 

Bilety: 25 zł

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *