Tribute to Alice in Chains w Wydziale Remontowym

Tribute to Alice in ChainsRo(c)k akademicki rozpoczniemy w grunge’owym klimacie. Wydział Remontowy zaprasza na kolejną odsłonę muzycznych coverów. Już w piątek (2.10) o godzinie 20.30, podczas Tribute to Alice in Chains, w klubie przy Stoczni rozbrzmiewać będą utwory legendarnej grupy z Seattle. Okazją do świętowania będzie także 23. rocznica wydania albumu „Dirt”.

Amerykański zespół Alice in Chains, powstały pod koniec lat 80., do dziś uznawany jest za jednego z czołowych przedstawicieli muzyki grunge. Komercyjny tryumf grupy przyniósł album „Dirt”, wydany w roku 1992, który to stał się przepustką do światowej kariery. Utwory „Down in a hole”, „Rooster”, „Angry chairs” oraz promujący album „Would” wyśpiewywane były przez przepony milionów fanów kwartetu. Nic w tym dziwnego, bowiem także dziś ciężko jest nie zatracić się w kompozycjach, budowanych na zasadzie muzycznego kontrastu – połączenia melodyjnego, rockowego i metalowego brzmienia z mrocznymi tekstami, ozdobionymi charyzmatycznym wokalem Layne’a Staleya.

Columbia

Columbia

Niestety enigmatyczny lider zespołu nie potrafił udźwignąć ciężaru sławy i rozpoznawalności.  Zapomnienie i chwilowe ukojenie przynosiły ogromne dawki narkotyków oraz ucieczka w samotność. Problemy z uzależnieniem doprowadziły do śmierci Layne’a w roku 2002. Jej powodem było przedawkowanie mieszanki heroiny i kokainy. Ta tragedia uderzyła nie tylko w serca wiernej publiczności, ale i pozostałych członków Alice in Chains, którzy zdecydowali się na zawieszenie działalności zespołu. Fani doczekali się jednak reaktywacji grupy w roku 2005. Jej obecny skład tworzą William DuVall, Jerry Cantrell, Mike Inez, Sean Kinney.

Jeśli pragniecie spędzić klimatyczny, grunge’owy wieczór, już w piątek zapraszamy do Wydziału Remontowego! Utwory Alice in Chains zagrają: Piotr Łuba – wokal, Michał Saidowski – gitara / wokal, Krzysztof Stachura – gitara, Arkadiusz Kraśniewski ­ ­– bas, Michał Młyniec – perkusja.

Gdzie: Wydział Remontowy

Kiedy: 2.10

Bilety: informacja wkrótce na https://www.facebook.com/events/907439316006401/

Ekipa CDN zaprasza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *