Najciekawsze jesienne seriale prosto z USA – część I

blindspotKolejny rok akademicki nie musi przynosić na myśl samych złych skojarzeń. Przełom września i października to okres, który poza znacznym ochłodzeniem przynosi również sezon premier amerykańskich seriali. Specjalnie dla was wybraliśmy kilka najciekawszych produkcji wprost z zza oceanu.

GOTHAM:

Sam tytuł wiele wskazuje. „Gotham” to serial opowiadający o losach Jamesa Gordona – jedynego nieskorumpowanego policjanta, który na stare lata pomaga Batmanowi. Problem w tym, że tego ostatniego w produkcji nie uświadczymy. Serial przenosi nas do czasów młodości Gordona. W produkcji zobaczymy wszystkich bardziej i mniej znanych złoczyńców, z którymi w przyszłości będzie miał do czynienia Batman. Postać samego Bruce’a Wayne’a pojawia się w serii i jest dość istotna dla rozwoju fabuły. Twórcy jednak podkreślają, że mają sporo historii do opowiedzenia, a moment kiedy Bruce wdzieje strój Mrocznego Rycerza będzie sceną kończącą całą serię.

KIEDY: Każdy poniedziałek (USA)/wtorek (PL) od 21/22 września.

BLINDSPOT:

„Blindspot” to nowość w sezonie 2015/2016 od NBC. Na Time Square zostaje znaleziona naga kobieta, której całe ciało pokryte jest dziwnymi tatuażami. Początkowo policja nie ma pojęcia co z tym wszystkim zrobić, bo kobieta nie pamięta kim jest. Jane Doe staje się jednak bardzo ważną postacią, kiedy FBI odkrywa, że na plecach ma wytatuowane imię i nazwisko jednego z agentów.  Wtedy też policja odkrywa, że tatuaże na ciele kobiety okazują się być wskazówkami. Każdy poszczególny to nowa poszlaka w sprawie morderstw, którymi zajmują się bohaterowie. Serial został doskonale przyjęty przez krytyków i już teraz określa się go mianem największej premiery tego sezonu.

KIEDY: Każdy poniedziałek (USA)/wtorek (PL) od 21/22 września.

THE MUPPETS:

Muppety powracają i to w wielkim stylu! Stacja ABC postanowiła pokazać tym razem prywatne życie najbardziej znanych na świecie kukiełkowych bohaterów. Serial „The Muppets” tworzony jest w formie dokumentu, który opowiada o wszystkim tym, czego fani mupetów nie widzieli poza kamerą. Romanse, życiowe wybory i rozterki. To tylko nieliczne kwestie poruszone w tej nowej produkcji. Komedia-dokument zaprezentowana dojrzalej, ale jak najbardziej przeznaczona dla dużych i małych.

KIEDY: Wszystkie wtorki (USA)/środy (PL) od 22/23 września.

SCREAM QUEENS:

Jeżeli kiedykolwiek widzieliście pierwszy „Straszny film” to ta produkcja jest skierowana do was. Straszno-śmieszny serial to wybuchowa mieszanka horroru i komedii w najlepszym wydaniu.  Twórcy już są pewni sukcesu i zapowiadają produkcję jako antologię (przykładem takiej może być „American Horror Story”). Sezon pierwszy opowie o serii brutalnych morderstw, do których dochodzi na kampusie jednej z typowych amerykańskich uczelni. Produkcję zdobią takie gwiazdy jak: Emma Roberts, Joe Manganiello („Czysta krew”) czy Jamie Lee Curtis („Zakrecony piątek”). Takiej produkcji jeszcze w TV nie było. Czy FOX stworzył kolejnego pewniaka? Wygląda na to, że tak.

KIEDY: Od wtorku (USA)/środy (PL) 22/23 września gotowe do obejrzenia.

LIMITLESS:

Pewien mężczyzna odnajduje tajemniczą tabletkę, po zażyciu której jego mózg wskakuje na pełne obroty i wykorzystuje 100% jego możliwości. Brzmi znajomo? To bardzo dobrze, bo serial „Limitless” jest oparty na hicie z 2011 roku – „Jesteś bogiem” . Nie będzie to bezpośrednia kontynuacja, ale w roli senatora Eddiego Mora zobaczymy Bradleya Coopera, którego znamy z filmu. Historia będzie mówić o młodym Brianie Finchu, zwykłym studencie, mającym jednak dostęp do tajemniczego narkotyku NZT. Przekorny los sprawi jednak, że umiejętności, które pozyska po zażyciu narkotyku, będzie musiał wykorzystać do pomocy w rozwiązywaniu zagadek FBI. Czy taka konwencja przejdzie? Serial ma szansę stać się hitem, a to za sprawą Bradley Coopera, który nie tylko będzie pojawiał się w produkcji, ale również jest jednym z producentów serialu.

KIEDY: Wtorki (USA)/ środy (PL) od 22/23 września.

DAWNO, DAWNO TEMU:

Choć to już piąty sezon, popularność tej produkcji wcale nie słabnie. Po zawirowaniach z „Krainą Lodu”, Nibylandią i Krainą OZ przyszła pora na Camelot! Tym razem bohaterowie spotkają nie tylko legendarnego Króla Artura i rycerzy okrągłego stołu, ale również potężnego maga Merlina i… Meridę – bohaterkę animacji z 2011 roku „Merida waleczna”. Twórcy zapowiadają, że czeka nas nie lada gratka związana z postaciami, które do tej pory widzieliśmy na ekranie. A nie oszukujmy się – tych było naprawdę sporo. Co przyniesie Camelot i Mroczna Swan? Jeżeli jesteście ciekawi, śledźcie produkcję.

KIEDY: Wszystkie niedziele (USA)/ poniedziałki (PL) od 27/28 września włącznie.

AGENCI T.A.R.C.Z.Y.:

Jeżeli jesteście fanami komiksów, to musicie obejrzeć ten serial. Wielkie kinowo-serialowe uniwersum Marvela pozwoliło twórcom serialu sięgać i wykorzystywać niesamowite motywy do stworzenia tego widowiska. Po wojnie o samą T.A.R.C.Z.Ę. z Hydrą i wyniszczające potyczki z Inhumansami (nadludźmi), agent Coulson postanawia zrobić wszystko, by znaleźć jak największą liczbę tych ostatnich i stworzyć tajną grupę Secret Warriors wspomagającą Avengersów. Niestety nie tylko on poszukuje Inhumansów, a to przyniesie mu sporo problemów. Serial ten z pewnością jest wart uwagi. Łatwo stwierdzić to po poziomie jaki prezentują nam twórcy. Każda nawet najdrobniejsza informacja łączy się z kinowymi filmami świata Marvela. O sukcesie świadczy też fakt, że produkcja doczekała się już dwóch spin-offów – „Agentka Carter” i „Marvel Most Wanted”

KIEDY: Wtorek (USA)/ środa (PL) 29/30 września.

HEROES REBORN:

Pamiętacie serial o ludziach z super mocami, który kiedyś co czwartek oglądało się na TVP 1? Teraz producenci serialu postanowili powrócić z nowymi pomysłami. „Heroes Reborn” to limitowana seria kontynuująca wątki serialu „Herosi” niegdyś tak popularnego nie tylko w Polsce. Fabuła jest dość prosta: grupa ludzi o niezwykłych umiejętnościach zostaje wplątana w niesamowite wydarzenia, którym tylko oni są w stanie zaradzić. Czy taki odgrzewany kotlet ma szansę przebić się w TV? Jeżeli kochacie „Herosów”, ta produkcja jest dla was!

KIEDY: Każdy czwartek (USA)/piątek (PL) już od 24/25 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *