Z Helsinek do Gdańska. HIM w B90!

him w b90 2Lepszej informacji dla fanów fińskiej grupy być nie mogło. Helsińska gwiazda love metalu zawita do Polski! HIM, bo o nich mowa, zagrają w gdańskim B90 już w ten czwartek, 6 sierpnia.

Każdy gatunek muzyczny ma swoją ikonę. Tak też jest w przypadku tzw. love metalu, którego najbardziej znanym wykonawcą jest właśnie zespół HIM. Połączenie rockowych i metalowych brzmień, jakie prezentuje zespół stało się wyznacznikiem tej odmiany metalu.

Zespół powstał w 1992 roku z inicjatywy młodych muzyków zafascynowanych twórczością takich legend rocka, jak Black Sabbath czy Type O Negative. Dziś kapela w składzie Ville Valo, Mikko Lindström, Mikko Paananen, Janne Puurtinen i Kosmo Kroeger święci triumfy popularności, a serca fanów podbijają zarówno rockowym pazurem, jak i melodyjnym głosem Ville Valo. Na swoim koncie mają osiem płyt. Debiutancką wdarli się na światową scenę, a singiel „Join Me In Death” z albumu „Razorblade Romance” (1999) jest najlepiej sprzedającym się utworem w historii fińskiego przemysłu muzycznego. Jako pierwszy fiński zespół otrzymali również złotą płytą w Stanach Zjednoczonych, za album „Dark Light” w 2005.

Obecnie zespół promuje najnowszy w dorobku album, pt. „Tears On Tape”.  – Wyobraź sobie folkową piosenkarkę w łóżku z zespołem metalowym – opowiadał Ville. Piosenki, które powstały z tego demonicznego planu przypominają nieco materiał z  „Love Metal” z 2003 roku. Chcieliśmy, aby materiał był ciężki, ale bez utraty emocji – tłumaczy Valo.

Jeśli chcecie się przekonać, jak brzmią na żywo stare, nowe i największe przeboje His Infernal Majesty, czyli HIM, nie może was zabraknąć w czwartek w B90! Będzie się działo!

Kiedy: 6 sierpnia, czwartek, otwarcie klubu o 18.00

Gdzie: Gdańsk, Klub B90, ul. Doki 1

Bilety: 89 zł, dostępne w klubie i na www.livenation.pl

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jeden =