Lechia kontra Juventus na PGE Arenie

lechia-juventusFani obu drużyn już od kilku tygodni zacierają ręce. Już w środę, 29 lipca, na gdańskiej PGE Arenie spotkają się: polski klub Lechia Gdańsk oraz włoski Juventus Turyn. Nie zastanawiajcie się długo i spieszcie się z zakupem biletów!

Wydarzenie ma być okazją do uczczenia 70. urodzin gdańskiego klubu. Na stadionie czeka już 42 tysiące miejsc. Mecz będzie wielką gratką dla fanów Lechii Gdańsk, wielbicieli futbolu w całej Polsce, ale nie tylko. Bez wątpienia pojawią się również najwierniejsi kibice Juventusu spoza naszego kraju, w tym prosto z ich ojczyzny – słonecznej Italii.

Ostatnio obie drużyny spotkały się aż 32 lata temu, i to dwukrotnie, 14 i 28 września 1983 roku. Okazją była pierwsza runda Pucharu Zdobywców. Zbliżający się mecz to dla gdańskich piłkarzy szansa na rewanż za 10 goli, które wpadły wówczas do bramek Lechii.

Ku niezadowoleniu kibiców, nie będzie zbyt wiele czasu na wspólne zdjęcia i autografy od sportowców. Piłkarze Juventusu mają już w planach kilka spotkań w przeciągu tego miesiąca. Bianco-Neri przylecą do Gdańska prosto ze zgrupowania w Szwajcarii, gdzie 25 lipca zagrają sparing z Borussią Dortmund. Natomiast na 3 dni po meczu w Gdańsku zaplanowany jest już mecz z Olympique Marsylia. Lechia Gdańsk również nie próżnuje. Do najważniejszych spotkań klubu w lipcu należy mecz z VfL Wolfsburg w najbliższą niedzielę oraz spotkanie z niemieckim klubem FC Gelsenkirchen-Schalke 04.

To już kolejny Super Mecz, jaki będzie miał miejsce na gdańskiej PGE Arenie. W lipcu 2013 roku Lechia zmierzyła się z tegorocznym zwycięzcą Ligi Mistrzów FC Barceloną, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Kiedy: 29 lipca 2015, godz. 20.45

Gdzie: PGE Arena, Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Bilety: Można je nabyć na booklik.com. Ceny od 90 zł (kategoria 3), 150 zł (kategoria 2), 250 zł (kategoria 1), 500 zł (Premium) do, bagatela, 950 zł (VIP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dziesięć =