Piotr Bukartyk w Spółdzielni

piotr bukartykMacie ochotę odpocząć po szaleństwach na Open’erze, a może nie chcecie tak szybko żegnać się z muzyką na żywo? Na jeden i drugi przypadek jest rozwiązanie. Koncert Piotra Bukartyka. Spotkanie z akustycznymi dźwiękami i zgrabnymi, rymowanymi tekstami znanego z Trójki dziennikarza już w tę niedzielę, 5 lipca, w Spółdzielni!

Piotr Bukartyk to autor i kompozytor, układacz piosenek, posługujący się, jak sam twierdzi, gitarą, tenorem umiarkowanie bohaterskim, bądź sopranem koloraturowym domowej roboty. Na rynku muzycznym jest obecny ponad 30 lat. W swoich piosenkach komentuje otaczającą rzeczywistość, opowiada o miłości i prostych, codziennych sytuacjach i tym chyba najbardziej zaskarbił sobie sympatię słuchaczy. Najbardziej znany jest jednak z radiowej Trójki. Od ośmiu lat co czwartek pisze nową piosenkę, która premierę ma w piątkowej audycji Wojciecha Manna. Później, z wybranych pośród nich utworów, powstają płyty, które podbijają serca publiczności.

Obecnie promuje swoją najnowszą płytę, pt. „Kup sobie psa”. Została gorąco przyjęta tak przez fanów, jak i przez krytyków. Sam autor opowiada o niej tak: Ta płyta jest relacją z podróży, dlatego nadaje się do słuchania w samochodzie. Przy okazji zdradza mój wiek, bo podróż trwa już jakiś czas i świat za szybą wygląda inaczej niż kiedyś. Mimo słabnącego wzroku łudzę się, że teraz widzę więcej, dlatego dajcie znać, co o tym myślicie, bo przecież patrzymy na to samo. (…) Jaka jest? Chciałem, żeby była dla mnie ważna. Żadnych kompromisów, silenia się na dowcip czy merdania ogonkiem do tzw. masowego odbiorcy. Uczciwa i bezwstydna. Jej realizacji podjęli się ludzie którym ufam, z którymi gram na co dzień, którzy wiedzą o co mi chodzi jeszcze zanim się odezwę. Potrafią też wytrzymać, gdy odzywam się niepotrzebnie. Krzysiek Kawałko i Marek Błaszczyk – faceci, dzięki którym będziecie mówić, że piszę ładne piosenki.

Nad aranżem muzycznym niebanalnych tekstów opiekę sprawował Krzysztof Kawałko, który towarzyszy Bukartykowi podczas koncertów. Bez wątpienia, dzięki temu duetowi zapowiada się w Spółdzielni magiczny wieczór. Pełny pięknych dźwięków i poezji. Jeśli więc macie ochotę na taką muzyczną podróż, nie może was tam zabraknąć!

Kiedy: 5 lipca o 20.00

Gdzie: Pub Spółdzielnia (ul. Abrahama 7, w pobliżu pętli tramwajowej Strzyża)

Bilety: 50 zł, do nabycia w Spółdzielni (możliwa rezerwacja pod numerem 507 520 940) lub na www.biletyna.pl i www.kupbilecik.pl

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *