Zmyślony spacer ulicami gdańskiej Oliwy

DSC_0035Parki, skwery, ulice i zaułki… Codziennie je mijamy, nie zwracając na nie uwagi i wyłączając się na dźwięki, zapachy i widoki, które towarzyszą nam w drodze do celu. Czasem warto jednak zwolnić i znaleźć chwilę na refleksje. Jak czuje się miasto pod palcami? Co mówią nam dźwięki drzew, ludzi i samochodów? Jak przeplatają się zapachy okolicznych sklepów? Co zmienia się w nas i w świecie dokoła, kiedy nie możemy go zobaczyć? 

Odpowiedzi na powyższe pytania będzie można znaleźć już 20 czerwca, podczas nietypowego spaceru ulicami i zakamarkami gdańskiej Oliwy, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG w ramach festiwalu Viva Oliva. Oprócz tego niecodziennego doświadczenia miasta i siebie, celem spaceru jest zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania osób niewidzących.

Przewodnikami spacerów będą Emilia Stalmach, niewidoma wielbicielka teatru i szumu morza oraz Kamil Pietrowiak, doktorant etnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zmyślony spacer odpędzie się w dwóch turach: I tura o godz. 12.00 i II tura o godz. 15.00,
start na Placu Inwalidów Wojennych (parking vis a vis wejścia do Parku Oliwskiego), namiot SKNE UG.

Koniecznym warunkiem udziału w spacerze jest gotowość do aktywnego spędzenia godziny w zaciemnionych goglach. W jednym spacerze może uczestniczyć maksymalnie 16 osób. Udział jest bezpłatny.

Zgłoszenia (indywidualne bądź grupowe) należy kierować na adres etnokolo@ug.edu.pl z tytułem: SPACER VIVA OLIVA. W przeddzień wydarzenia organizatorzy będą prosić o potwierdzenie chęci uczestnictwa.

Szczegóły wydarzenia dostępne na Facebooku.

Serdecznie polecamy!

fot. M. Bieńkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 5 =