Dub FX ponownie w Gdańsku

dubDzień Dziecka przedłużamy do piątku. To właśnie wtedy, 5 czerwca, na scenie klubu B90 zagra Dub FX. Jego klimatyczna muzyka, będąca połączeniem drum and bassu, dubstepu i reggae, skradła serca fanów na całym świecie.

Od kilku lat jego życie to ciągła trasa koncertowa. Do Gdańska przyjedzie tuż po występach w Warszawie i Krakowie. Jego prawdziwe imię to Benjamin Stanford. Dał się poznać dzięki ulicznym występom, kiedy to wykorzystywał jedynie swój zapętlony głos, przetworzony w technice loop station. Pierwsze występy dawał w 2005 roku na ulicach Melbourne. Niedługo potem poznał Flower Fairy, swoją dzisiejszą narzeczoną. Dziewczyna pomagała sprzedawać mu jego autorskie płyty. I tak, dość niespodziewanie, Standford trafił na największe muzyczne festiwale na świecie.

Na swoim koncie ma już 5 krążków. Utwory takie jak „No rest for the wicked”„Sooth your pain” czy „Wandering Love” zapewniły mu wysoką pozycję w świecie elektroniki. Jego ostatnia płyta Theory of Harmony to pozycja obowiązkowa dla każdego fana dub i reggae.Tego wieczoru jako support wystąpi Natt, Cannabeatz.

Kiedy: 5 czerwca, godz. 21.00

Gdzie: B90, Doki 1, Gdańśk

Bilety: w dniu imprezy – 65 zł (wcześniej: 49 lub 59 zł)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *