Domowe Melodie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

coverBigW najbliższy czwartek (14 maja) w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim ostatni koncert podczas zimowo- wiosennej zagrają Domowe Melodie.

Warszawskie trio, które w chwili debiutu w 2012 roku zostało okrzyknięte fenomenem i niebagatelnym objawieniem polskiej sceny muzycznej.  Fenomenem, który udowodnił, że poczucie humoru, charyzma, zabawa słowem i niesamowita wrażliwość pozwalają podbić serca tysięcy fanów. Zespół w skład którego wchodzą: Justyna „Jucho” Chowaniak (teksty, wokal, pianino), Staszek Czyżewski (kontrabas, akordeon) i Kuba Dykiert (perkusja, gitara), w domowych warunkach tworzy muzykę, której inspiracją jest życie,  a siłą…. prostota. Jak  mówi liderka grupy – „Domowe melodie” to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek. W domu. Razem z płaczem, spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą. Nagrywam. Rejestruję ulotny fragment mojego życia… Po drodze pojawili się moi muzykanci najlepsi – Staszek i Kuba. I tak sobie klepiemy domowe bity.

Te uklepane, domowe bity, naturalność oraz charakterystyczna konwencja lo-fi,  stworzyły debiutancką płytę bez wsparcia wytwórni i profesjonalnych promotorów oraz  sprawiły, że artystami zauroczyła się Katarzyna Nosowska, u boku której wystąpili podczas Męskiego Grania. Domowe Melodie zagościły również dwukrotnie na scenie jednego z naszych największych festiwali  – Open’er.

Podczas czwartkowego koncertu, kończącego trasę, zespól promować będzie swoją najnowszą płytę „3”. Tego wieczoru nie zabraknie również kultowych już utworów „Grażka”, „Zbyszek” czy „Brzydal”. Nie masz jeszcze biletu? Pospiesz się!

Kiedy: 14 maja, godz: 20:00

Gdzie:  Gdański Teatr Szekspirowski ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

Bilety: 35zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 11 =