Przegląd kanałów YouTube: wokół filmu

Vlogi, programy rozrywkowe i poradniki – to między innymi takie materiały wideo można znaleźć w serwisie YouTube, który zyskuje coraz większą oglądalność. Jednak którym filmom warto poświęcić uwagę? Oto pierwsza część przeglądu najciekawszych kanałów YouTube.

jakby niepaczec logoJakby niepaczeć

Zbliża się sesja egzaminacyjna, a ty nie wiesz, który serial zacząć oglądać? Twórcy kanału Jakby niepaczeć ułatwiają odnalezienie wartych uwagi produkcji. Prowadząca programy – Kaja Szafrańska – w profesjonalny sposób prezentuje, omawia i recenzuje seriale, bez zdradzania istotnych elementów fabuł (czyli bez tzw. spoilerów). Materiały uzupełnione są o ciekawostki dotyczące między innymi kulis powstawania poszczególnych seriali. – Kultura masowa amerykańskim serialem stoi, chociaż to wcale nie oznacza, że tylko Amerykanie znają jakąś uniwersalną formułę na robienie dobrych seriali – stwierdza Kaja Szafrańska. Zatem twórcy w swoich programach nie ograniczają się jedynie do amerykańskich produkcji, lecz także prezentują seriale z innych krajów (m. in. Wielkiej Brytanii, Francji, Danii) Ponadto, na kanale Jakby niepaczeć oprócz recenzji najnowszych produkcji, pojawiają się również przeglądy kultowych tytułów, takich jak „Doctor Who” lub „Twin Peaks” oraz rankingi, dzięki którym możecie poznać nieznane wam dotąd seriale.

kuchnia flmowa logoKuchnia filmowa

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak smakuje piwo kremowe z serii o Harrym Potterze lub lembas z „Władcy Pierścieni”, to prawdopodobnie trafiliście na blog From Movie To The Kitchen. Jego autorka, mieszkająca w Gdańsku, Paulina Wnuk od niedawna publikuje również na YouTube. W Kuchni filmowej przedstawia przepisy i sposób przygotowania potraw znanych z kinowego ekranu, na przykład pączków z „Simpsonów”. Jednak Kuchnia filmowa nie jest zwykłym programem kulinarnym. Każdy odcinek urozmaicony jest o elementy nawiązujące do filmowych fabuł, są to między innymi specjalnie zaaranżowane sceny, w których występuje prowadząca. Zatem, jeżeli macie ochotę przygotować trufle z „Czekolady” lub burgery z „Pulp Fiction”, zajrzyjcie na kanał Pauliny Wnuk.

kinowy ekspres logoKinowy Ekspres

Od kilku lat Jakub „Dem” Dębski – komik i twórca komiksów – prowadzi kanał w serwisie YouTube, gdzie pojawiają się vlogi o różnej tematyce. Autor często recenzował filmy, jednak dopiero niedawno pojawił się osobny cykl dotyczący premier – „Kinowy Ekspres”. Dem nie ogranicza się tylko do najnowszych produkcji, lecz także omawia starsze lub mniej znane filmy, które również warto zobaczyć. Na tle innych tego typu vlogów, „Kinowy Ekspres” wyróżnia się staranną analizą obrazów, wzbogaconą o specyficzne poczucie humoru autora kanału. – Na seans zabrałem mój hełm ignorancji, żeby wyłączać automatycznie negatywne myśli – ironicznie mówi Jakub Dębski w jednym z vlogów – (…) Kazali mi go zdjąć, bo komuś zasłaniałem.

screen junkies logoScreen Junkies

Screen Junkies to amerykański kanał w serwisie YouTube dotyczący filmów i seriali. W ramach kanału pojawiają się trzy cykle programów: „Honest Trailer”, „Movie Fight” oraz „The Screen Junkies Show”. Pierwszy program to szczere zwiastuny filmowe, których narratorem jest najczęściej Jon Bailey. „Honest Trailer” prezentują z humorem absurdy fabularne kinowych hitów takich jak „X-men” lub „Interstellar”. W przeciwieństwie do prawdziwych zwiastunów, „Honest Trailer” nie należy oglądać przed seansem filmów, ponieważ zdradzają fabułę i zwroty akcji. Natomiast w programie „Movie Fight” Andy Signore prowadzi panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi (najczęściej są to inni youtuberzy) na aktualny w filmowym świecie temat. Pozostałe programy („The Screen Junkies Show”), prowadzone przez Hala Rudnicka, to między innymi rankingi, podsumowania oraz komentarze do filmów i seriali.

hishe logoHow It Should Have Ended

Amerykański kanał YouTube, tworzony przez Daniela Baxtera, Tommy’ego Watsona oraz Tinę Alexander. How It Should Have Ended prezentuje w animowanych filmach alternatywne zakończenie znanych produkcji, takich jak „Hobbit” lub „Mroczny Rycerz”. Niekiedy rozwiązania fabularne przedstawione przez twórców kanału wydają się bardziej odpowiednie niż te oryginalne. Oprócz parodii poszczególnych filmów, w How It Should Have Ended ukazują się serie „Super Cafe” oraz „Villian Pub”, w których bohaterowie różnych filmów – najczęściej superbohaterowie – prowadzą dyskusje, nawiązujące do najnowszych filmów i popkultury. W „Super Cafe” głównymi postaciami są Superman i Batman, którzy komentują kinowe premiery i wzajemnie sobie dogryzają. Natomiast pub złoczyńców prowadzi Imperator z „Gwiezdnych Wojen”, a ochroniarzem jest Bowser z Mario Bros. Zatem kanał How It Should Have Ended to nie lada gratka dla miłośników komiksów i popkultury.

A wy, jakie kanały youtubowe oglądacie? Koniecznie napiszcie w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dziewięć =