Teatr z bliska. Maj w teatrze

teatr-z-bliska-plakat-a3-webDobra wiadomość dla miłośników teatru. Stowarzyszenie Gdyńska Stera Kultury, Sztuki i Edukacji zaprasza na kolejne, majowe wydarzenia z cyklu Teatr z Bliska. Tym razem na chętnych czekają spotkanie, wykład i warsztaty.

W piątek, 8 maja, w ramach czytelni klasycznego i współczesnego dramatu polskiego odbędzie się spotkanie pt. „Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port – 10 lat festiwalu w Gdyni”. Przyjmie ono formę przeglądu najważniejszych sztuk nagrodzonych w ramach raportu i będzie początkiem dyskusji o festiwalu na teatralnej mapie Polski. Wydarzenie zaczyna się o 17.30 w Księgarni Cafe Vademecum.

W sobotę i niedzielę, 9 i 10 maja, trwać będą kolejne warsztaty z pisania o teatrze. W sobotę zajęcia poprowadzi dr Joanna Puzyna-Chojka, która przybliży uczestnikom tajniki pisania recenzji teatralnych. W niedzielę natomiast Aleksandra Rzewuska objaśni, jak przygotować się do wywiadu, podczas którego wiodącym tematem będzie teatr. Warsztaty odbędą się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i zaczynają się każdego dnia o 10.00. Zajęcia są bezpłatne, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń (szczegółowe informacje tutaj).

W kolejny piątek natomiast, 15 maja, w Teatrze Gdynia Główna będzie miał miejsce wykład „Teatr i widz, sprzężenie zwrotne”. Wygłosi go dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni, Krzysztof Babicki. Aby istniał teatr, potrzebni są tylko: jeden aktor i jeden widz. Rodzaj i jakość relacji między tą dwójką determinuje teatr od początku jego istnienia. Zawiłości o dynamice relacji między twórcami teatru a widownią rozjaśni spotkanie o 18.00.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *