Edyta Bartosiewicz wystąpi w gdyńskim Pokładzie

bartosiewicz-plakatmini2Edyty Bartosiewicz chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aż 16 jej piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 14 maja, w gdyńskim klubie Pokład, będziemy mieli zapewne przyjemność usłyszeć chociaż część z nich.

Edyta Bartosiewicz należy do najbardziej utytułowanych polskich piosenkarek. W ramach solowej działalności artystycznej otrzymała ponad czterdzieści nominacji i została wyróżniona w licznych konkursach i plebiscytach muzycznych. Jest kompozytorką, autorką tekstów, aranżerką i producentką większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

W 1990 roku ukazał się debiut fonograficzny Edyty – album pt. „The Big Beat” nagrany z zespołem Holloee Poloy. Rok później grupa zakończyła działalność, a wokalistka zdecydowała się na karierę solową. W 1992 roku ukazał się jej pierwszy krążek „Love”, który nie zyskał szerszego rozgłosu. Dwa lata później, fani wokalistki doczekali się premiery albumu „Sen” po którym jej kariera potoczyła się błyskawicznie. W 2006 roku, artystka zagrała u boku Tomasza Stańko i wszyscy dowiedzieli się, że Bartosiewicz jest nie tylko kapitalną artystką, ale także wrażliwą kobietą, która czasami potrzebuje odpoczynku i bliskości, o której tak doskonale potrafi śpiewać. Ponownie pojawiła się na scenie dopiero po dwóch latach – na koncercie z okazji 45-lecia pracy artystycznej Krzysztofa Krawczyka, w ramach festiwalu TOPtrendy w Sopocie.

Tak więc wszystkie ręce na pokład i do zobaczenia na miejscu!

Kiedy: 14 maja (czwartek), godz. 20:00

Gdzie: Klub Pokład, Gdynia

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży, 90 zł w dniu koncertu do nabycia w Tawernie obok klubu Pokład, Salonie muzycznym Puls ul. Wójta Radtkego 47a oraz na stronach www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *