Edyta Bartosiewicz wystąpi w gdyńskim Pokładzie

bartosiewicz-plakatmini2Edyty Bartosiewicz chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aż 16 jej piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 14 maja, w gdyńskim klubie Pokład, będziemy mieli zapewne przyjemność usłyszeć chociaż część z nich.

Edyta Bartosiewicz należy do najbardziej utytułowanych polskich piosenkarek. W ramach solowej działalności artystycznej otrzymała ponad czterdzieści nominacji i została wyróżniona w licznych konkursach i plebiscytach muzycznych. Jest kompozytorką, autorką tekstów, aranżerką i producentką większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

W 1990 roku ukazał się debiut fonograficzny Edyty – album pt. „The Big Beat” nagrany z zespołem Holloee Poloy. Rok później grupa zakończyła działalność, a wokalistka zdecydowała się na karierę solową. W 1992 roku ukazał się jej pierwszy krążek „Love”, który nie zyskał szerszego rozgłosu. Dwa lata później, fani wokalistki doczekali się premiery albumu „Sen” po którym jej kariera potoczyła się błyskawicznie. W 2006 roku, artystka zagrała u boku Tomasza Stańko i wszyscy dowiedzieli się, że Bartosiewicz jest nie tylko kapitalną artystką, ale także wrażliwą kobietą, która czasami potrzebuje odpoczynku i bliskości, o której tak doskonale potrafi śpiewać. Ponownie pojawiła się na scenie dopiero po dwóch latach – na koncercie z okazji 45-lecia pracy artystycznej Krzysztofa Krawczyka, w ramach festiwalu TOPtrendy w Sopocie.

Tak więc wszystkie ręce na pokład i do zobaczenia na miejscu!

Kiedy: 14 maja (czwartek), godz. 20:00

Gdzie: Klub Pokład, Gdynia

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży, 90 zł w dniu koncertu do nabycia w Tawernie obok klubu Pokład, Salonie muzycznym Puls ul. Wójta Radtkego 47a oraz na stronach www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *