Rockowy OCN w Mewie

ocnMiłośnicy rockowego brzmienia, będą mogli wkrótce zobaczyć odmieniony zespół „OCN”. Na mapie jesiennej trasy koncertowej grupy, promującej nową płytę „Waterfall”, znalazł się i Sopot. Zespołu będzie można posłuchać na żywo już 4 grudnia.

Wrocławski skład, funkcjonujący wcześniej pod nazwą „Ocean”, zagrał wiele koncertów oraz wydał 5 dobrze przyjętych krążków. Kojarzyć ich możemy z takich utworów jak „Cztery”, „To wszystko czego chcesz” czy „Dzień Dobry”. Obecnie, trio zdaje się być w szczytowej formie. Po świetnie zagranym koncercie na Węgrzech, OCN postanowił wydać nowy singiel „Waterfall”. Na sukces utworu nie trzeba było długo czekać. Piosenka znalazła się na 4 miejscu największej polskiej rockowej listy przebojów, stając się jednym z hitów 2012 roku.

Dopiero następny rok okazał się tym najbardziej przełomowym. Tworząc pod skrzydłami wytwórni Warner Music Group, panowie nagrali ostatnią płytę w języku angielskim. Tym samym otworzyli sobie drogę na rynek międzynarodowy. Za produkcję najnowszego albumu zespołu, odpowiada sam Vance Powell – laureat nagrody Grammy, producent takich gwiazd jak The White Stripes, The Dead Weather czy Kings Of Leon. Chcąc trzymać rękę na pulsie, nadzorując realizację projektu, Powell już w styczniu odwiedził Polskę. Starając się zrobić karierę za granicą, zespół postanowił zmienić nazwę. A konkretniej skrócić ją, tak by była bardziej oryginalna i zwyczajnie nie sprawiała trudności w wymowie. Dodatkowo trzy litery reprezentują trzech członków zespołu.

Niejako skompresowany OCN postanowił iść za ciosem i wyruszyć w trasę promującą najnowszy krążek. Podczas koncertów zagranych w ramach  „Waterfall Tour 2013”, będziemy mogli usłyszeć także wersje akustyczną utworów. Na występ podczas jubileuszu Festiwalu Wrocławski Sound, grupa zaplanowała występ specjalny, z udziałem gości i nietypowego instrumentarium. Natomiast, w Krakowie 12 grudnia zagrają piosenki zarówno w wersji elektronicznej, jak i akustycznej. Mieszkańcy Trójmiasta będą mogli zaznajomić się z twórczością grupy w Sopockiej Mewie Towarzyskiej już 4 grudnia. Rozpoczęcie koncertu przewidziane jest na godzinę 20.00.

Kupując bilety wcześniej, zapłacimy za nie jedynie 20 zł, jeśli jednak zdecydujemy się dopiero w dniu koncertu, zapłacimy 5 zł więcej).

Premiera promowanej płyty odbyła się w kwietniu bieżącego roku. Zawiera ona sporą dawkę chwytliwych melodii oraz wyszukanych tekstów. Nagrany w gdańskim Custom Studio krążek, zdobywa świetne recenzje. Zatem zapraszamy do słuchania na żywo i w wersji audio!

Bilety na Sopocki koncert można nabyć bezpośrednio od zespołu na www.ocean.8merch.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *