Kino pod Paragrafem: Lewiatan

11147026_1573194502929735_8213785922928787797_nJeden z kandydatów do tegorocznych Oscarów, „Lewiatan”, został nazwany filmem antyputinowskim. Rosyjski dramat opowiada o rodzinie, która zostaje eksmitowana z własnego domu. W walce z władzą pomaga im znajomy prawnik. 15 kwietnia, koło naukowe „Kultura na Prawo” organizuje spotkanie dotyczące prawnej strony tej historii.

Koło Naukowe “Kultura na Prawo” zaprasza na pierwsze spotkanie w cyklu „Kino pod paragrafem”, podczas którego odbędzie się projekcja filmu „Lewiatan”. Tuż po seansie, odbędzie się dyskusja wokół filmu, w której udział wezmą: filmoznawca, prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki oraz profesorowie prawa – prof. UG, dr hab. Tomasz Bąkowski i prof. dr hab. Jerzy Zajadło.

Nowopowstałe koło naukowe „Kultura na Prawo” stawia sobie za cel poszerzanie wiedzy prawniczej o znaczeniu prawa w kontekście działalności kulturalnej. Opiekunem jest charyzmatyczny i lubiany wśród studentów dr Łukasz Karczyński, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego WPiA UG, Opiekun Sekcji Prawa Podatkowego Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Inicjatywa koła spotyka się z dużym zainteresowaniem studentów, nie tylko kierunków prawniczych.

Kiedy: 15 kwietnia, godz. 18:00

Gdzie: Audytorium C, Wydział Prawa i Administracji UG, ul. Bażyńskiego 6, 80-952 Gdańsk

Bilety: Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *