Włoskie murale na Zaspie – Dzień Wolnej Sztuki

11080775_548778048598267_5344335322688911232_oZwiedzając muzeum, przed każdym dziełem sztuki spędza się statystycznie 8 sekund. To trochę krótko, prawda? A żeby zobaczyć więcej, wystarczy tylko zwiedzać wolniej… Już 18 kwietnia (sobota), każdy chętny będzie miał okazję doświadczyć nieco innego spojrzenia na malarstwo, także to monumentalne.

Chociaż kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie liczy 49 murali, organizatorzy oprowadzą i opowiedzą jedynie o pięciu włoskich. Będzie można zobaczyć pracę Ozmo, która powstała w 60. rocznicę pierwszego koncertu rockowego w Polsce oraz mural Never2501 namalowany podczas festiwalu Monumental Art z hasłem przewodnim „Wolność w czasach kryzysu”. Wśród włoskich artystów znaleźli się także RUN oraz Dem, których murale odnoszą się do hasła „Miłość jest pokusą”. Ostatni mural, stworzony przez OPIEMME, jest hołdem złożonym Wisławie Szymborskiej i nawiązuje do wiersza poetki „Pod jedną gwiazdką”.

Spacer i oprowadzanie po włoskich muralach odbędzie się w ramach „Dnia Wolnej Sztuki”. Celem akcji jest zmiana postrzegania muzeów i galerii, sposobów zwiedzania i odbierania sztuki. W ciągu godziny organizatorzy pragną przedstawić uczestnikom  tylko pięć wybranych dzieł sztuki, zachęcając ich tym samym do wolnej kontemplacji i świadomego odbioru. Po zwiedzaniu odbędzie się spotkanie, w czasie którego wszyscy będą mogli porozmawiać o swoich wrażeniach i refleksjach. O szczegółach „Dnia Wolnej Sztuki” i innych wydarzeniach organizowanych tego dnia można przeczytać tutaj.

Kiedy: 18.04 godzina 12.00
Gdzie: Klub „Plama Gdański Archipelag Kultury”, ul. Pilotów 11, Gdańśk

Szczegóły wydarzenia dostępne na Facebooku.

Serdecznie polecamy!

O muralach na gdańskiej Zaspie pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − jeden =