Tribute to Joy Division w Wydziale Remontowym

tribute to joy divisionTym razem Wydział Remontowy przygotował muzyczne wydarzenie, które cofnie nas w czasie do późnych lat ’70., gdzie królował dziki punk rock oraz atmosfera kreatywnego buntu. 10.04 (piątek) świętować będziemy Tribute to Joy Division. Czy spełnią się słowa jednej z piosenek grupy i znowu stracimy kontrolę? Podczas takiej uczty dźwięków z pewnością nie będzie o to trudno.

Na początku był bunt i przekora. I to nie w czysto punkowym wydaniu, ale ze względu na fakt, że zakładając zespół Warsaw, który później przeistoczył się w Joy Division, Peter Hook i Bernard Sumner nie potrafili grać na żadnym instrumencie. Coś jednak pchało ich w stronę rocka, któremu zapragnęli oddać swoje niepokorne dusze. Sprzyjający los po kolejni zsyłał im brakujące ogniwa w myzycznej układance. Najpierw pojawił się Ian Curtis, młody poeta i tekściarz. Dopiero jednak, gdy za perkusją zasiadł Stephen Morris panowie z Joy Division gotowi byli na zaprezentowanie swojego materiału światu. Pojawienie się zespołu na rynku muzycznym przyniosło innowacyjne brzmienie. Nadrzędna rola basu, użycie instrumentów klawiszowych  i sterylnej perkusji było czymś nowym na ówczesnej scenie muzycznej.

Joy Division odmienili oblicze punk rocka, i to nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii. Specyficzna gra grupy stała się inspiracją dla późniejszych przedstawicieli post punku czy new wave. Panowie zasłynęli także z kontrowersji. Koncertową codzienność grupy stanowiły nawiązania do zbrodni nazistów czy ataki epilepsji Curtisa. Grupa wytwarzała wokół siebie nieprawdopodobną energię. Niestety, samobójcza śmierć Ian’a w 1980 roku położyła kres istnieniu Joy Division.

Fani grupy, szczególnie ci trójmiejscy, nie zapominają jednak o wielkości ich muzyki. Wydział Remontowy już w piątek pozwoli każdemu z nich zapomnieć się w enigmatycznym brzmieniu ich utworów. Tribute to Joy Division zagra skład The Shipyard, czyli: Rafał Jurewicz (wokal) Michał Miegoń (gitara), Piotr Pawłowski (bas), Michał Młyniec (perkusja).

Kiedy: 10 kwietnia (piątek), godz: 20:30

Gdzie: Wydział Remontowy, pl. Solidarności, Gdańsk

Bilety: Bilety w przedsprzedaży  w cenie 15 złotych można kupić na stronie kupbilecik.pl W dniu koncertu za bilet nabyty w klubie zapłacimy już 20 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *