[KONKURS] Komety + The Esthetics + Radioaktywny Świat w Uchu

10369867_753748474693276_7228572491023797229_nW sobotni wieczór (21 marca), w gdyńskim klubie Ucho, wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów alternatywnych – Komety. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów rockabilly. Support zagra Radioaktywny Świat i The Esthetics.

Komety

Warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii, założona z inicjatywy lidera zespołu – Lesława, w roku 2002. Od tego czasu muzycy nagrali sześć krążków studyjnych. Debiutancki mini-album „Komety” rozpętał modę na rockabilly i okazał się wielkim wydarzeniem na polskim rynku muzycznym. Ceniona „Akcja V1” przyniosła utwór „Spotkajmy się pod koniec sierpnia”, inspirowany twórczością The Smiths. Najnowsza płyta zespołu „Paso Fino”, z roku 2014, jest uznawana za ich najbardziej dojrzałą i przemyślaną propozycję. 

Muzycy zdobyli fanów również za granicą. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety”, zawierającego ich największe przeboje.

W obecny skład zespołu wchodzą: Lesław Strybel (wokal, gitara, autor tekstów i muzyki), Arkus (perkusja – perkusja, chórki), W. Szewko (gitara basowa, chórki, muzyka).

Radioaktywny Świat

Zespół inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi, głównie rockiem alternatywnym. W zespole występują: Gośka Andrzejewska (wokal), Karol (skrzypce), Wojtek (gitara), Maro (bas) i Iwo (perkusja). Grupa wydała do tej pory dwie EPki – „Radioaktywny Świat” w 2012 i „Fukushima moja miłość” w 2013.

The Esthetics

Zespół pochodzący z Gdyni, w dużej mierze inspirujący się muzyką z lat 60′, szczególnie zespołami grającymi surfrocka. W skład grupy wchodzą: Iwo Sadecki (wokal, gitara), Jakub Kozak (gitara), Marta Nowaczyńska (bas), Filip Rojek (perkusja).

Kiedy: 21 marca (sobota), godzina 19:00.

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, ul. Św. Piotra 2, Gdynia.

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu).

Mamy dla Was podwójną wejściówkę na koncert. Jeśli chcesz ją zdobyć, napisz w komentarzu pod tekstem i wyjaśnij, którą płytę Komet uważasz za najlepszą. Masz czas do piątku, 20 marca, do 17:00. Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *