Premiery w Heliosie

Logo HeliosTego można się było spodziewać. Druga część „Igrzysk Śmierci” przyciągnęła do Heliosa tłumy ludzi. My jednak nie zwalniamy tempa i pragniemy donieść, że od piątku na ekrany kin trafi kolejne pięć premier. Będzie w czym wybierać!

Gratka dla fanów rasowego kryminału i mrocznej Skandynawii. Mikkel Norgaard przedstawia nam ekranizację „Kobiety w klatce” – światowego bestsellera mistrza kryminału Jussiego Adlera-Olsena. Reżyser zabiera nas na pokład promu, z którego w tajemniczych okolicznościach znika piękna parlamentarzystka – Merete Lynggaard (Sonja Richter). Śledztwo w tej sprawie nie przynosi żadnych rezultatów. Pięć lat później duński parlament postanawia utworzyć Departament Q – specjalną jednostkę policji badającą zagadkowe zbrodnie. Na jego czele staje detektyw Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas). Wraz z partnerem – Assadem (Fares Fares) – zaczyna śledztwo w sprawie zaginięcia Merete. Rezultaty dochodzenia okażą się szokujące. Policjanci wpadną na trop mrocznej tajemnicy, która narazi ich życie na niebezpieczeństwo. Sprawcy zaginięcia nie cofną się przed niczym, by prawda nigdy nie wyszła na jaw…

Dawno na ekranach kin nie było dobrego filmu wojennego. Zmienić chce to Fiodor Bondarchuk, którego „Stalingrad” pojawi się od piątku w repertuarze. Przenieśmy się do 1942 roku. Siły sowieckie przygotowują się do kontrofensywy przeciwko niemieckim oddziałom, które okupują lewy brzeg Wołgi. Na drugą stronę przedostaje się jedynie grupa zwiadowców pod dowództwem kapitana Gromova (Pyotr Fyodorov). Zwiadowcy zajmują jeden z budynków i zgodnie z rozkazem, mają go za wszelką cenę utrzymać. W budynku oprócz kilku ocalałych osób jest także jego mieszkanka, 19-letnia Katja (Maria Smolnikova). Oddziały niemieckie, wśród których znajduje się oficer Peter Kahn (Thomas Kretschmann) otrzymują rozkaz odzyskania budynku zajętego przez wroga. Bondarchuk przedstawia jedną z najkrwawszych bitew w historii ludzkości, która stanowi u niego tło dla miłosnej historii i dramatycznej osobistej konfrontacji…

Z przytłaczającej atmosfery wojny dajmy się porwać w wir rozrywki. Wodzirejem będzie nie byle kto – sam „Wielki Liberace”. W nowym filmie Stevena Soderbergha zobaczymy prawdziwą historię wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Michael Douglas wciela się w rolę Władzi Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego pełen przepychu styl stał się inspiracją między innymi dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Pomimo wielkiej sławy i bogactwa życie prywatne Liberace nie było usłane różami. Film ten warto zobaczyć choćby przez sam fakt reżysera. Steven Soderbergh bowiem postanowił przejść na reżyserską emeryturę. Sprawdźcie zatem czy „Wielki Liberace” godnie kończy wspaniałą karierę tego amerykańskiego filmowca.

Z polskich premier w piątek  na ekrany kin wchodzi „Ostatnie piętro” w reżyserii Tadeusza Króla. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.  To historia kapitana Wojska Polskiego, Derczyńskiego (Janusz Chabior), który trafia na ślad afery w swojej jednostce. O swoich podejrzeniach informuje przełożonego. Ten o całej sprawie informuje generała, który wyrzuca Derczyńskiego z jednostki. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje i domysły doprowadzają go na skraj szaleństwa. Czy za ideały warto zapłacić najwyższą cenę? Czy w imię miłości można zabrać komuś wolność? Po obejrzeniu „Ostatniego piętra” te pytania z pewnością nie pozostaną bez odpowiedzi.

Na zakończenie dzisiejszego przeglądu premier coś dla fanów animacji  i zimy! Walt Disney Animation Studios przedstawia „Krainę lodu”, zapierającą dech w piersiach komedię przygodową, inspirowaną baśnią „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. Poznajcie Annę, która wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w mroźnej, siarczystej zimie. Annie w wyprawie towarzyszy Kristoff, który góry zna jak własną kieszeń i jego lojalny renifer Sven. Z misją ocalenia królestwa wiążą się niesamowite przygody! Przyjaciele bowiem będą musieli zmierzyć się z surową pogodą i górskimi szczytami. Na swojej drodze spotkają tajemnicze trolle i przezabawnego bałwana Olafa, który wszystkich widzów rozśmieszy do łez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *