Andrzejki z Anią Rusowicz

rus2Po znakomicie przyjętym albumie pt. „Mój big-bit”, Ania Rusowicz stanęła przed trudnym zadaniem potwierdzenia swojej silnej pozycji na rynku muzycznym. Wydany niedawno krążek „Genesis” nie rozczarował, ale najlepszą okazją do wyrobienia sobie opinii na temat tej płyty jest sobotni( 30.11) koncert w sopockiej Scenie.

Ania Rusowicz rozpoczęła muzyczną przygodę od współpracy z grupą Dezire. Przełomem w karierze wokalistki  stał się występ na festiwalu w Opolu w 2011 roku. W czasie recitalu poświęconego pamięci Ady Rusowicz, Ania zaprezentowała składankę utworów grupy Niebiesko-Czarni. Kilka miesięcy później na rynku pojawił się solowy album wokalistki zatytułowany „Mój Big-Bit”. Płyta w swym brzmieniu nawiązywała do korzeni polskiego big-bitu lat 60-tych. Na krążku oprócz autorskich kompozycji, pojawiły się również utwory śpiewane wcześniej przez Adę Rusowicz, m.in. „ Za daleko mieszkasz miły” czy „Duży błąd”. Za debiutancki album Ania Rusowicz została uhonorowana czterema Fryderykami.

Koncert w sopockiej Scenie odbędzie się w ramach trasy promującej nowy album pt. „Genesis”. Płyta ujrzała światło dzienne 8 października 2013 roku, a produkcją zajął się Piotr Waglewski, czyli popularny Emade. Na nowym krążku, Rusowicz postawiła na nieco bardziej surowy, psychodeliczny rock. Płytę promuje singiel zatytułowany „To co było”.

 Miejsce: Klub Scena, Sopot

Start: 23.00

Bilety: 38 zł (druga pula)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzynaście =