Lao Che z nową płytą „Dzieciom” w klubie Atlantic

Lao CheDwa miesiące w trasie. Ponad dwadzieścia koncertów na terenie całej Polski. W taki oto sposób płocka grupa Lao Che zamierza promować nową, szóstą płytę studyjną, zatytułowaną „Dzieciom”. Na pierwszy ogień idzie gdyński klub Atlantic, gdzie „Spięty” i reszta składu wystąpią w najbliższy czwartek (5 marca).

Lao Che na krajowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1999 roku. Przez ten czas zespół dał się poznać szerszej publiczności i zjednał sobie jej przychylność barwną, różnorodną muzyką. Z każdym kolejnym wydawnictwem grupa prezentowała nieco inne oblicze swojej twórczości, co zostało docenione przez krytyków i słuchaczy. Lao Che bowiem nigdy nie trzyma się utartych schematów i śmiało można stwierdzić, że z płyty na płytę zaskakuje tak siebie, jak i swoich fanów.

Pięć dotychczas wydanych albumów to barwne koncepty. Od „Guseł”, które doskonale oddają atmosferę zamierzchłych czasów, przez „Powstanie Warszawskie” czyli symboliczny hołd oddany powstańcom, po „Soundtrack” zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową.

Na nowe wydawnictwo fani zespołu czekali trzy lata. Płyta „Dzieciom”, wydana przez Mystic Production, na dniach pojawi się na sklepowych półkach. Jej tytuł nawiązuje do Jana Brzechwy, choć nie jest to płyta adresowana do dzieci. Przeciwnie, „Spięty” w warstwie lirycznej prezentuje na niej głęboką problematykę codzienności, z którą najmłodsi mają niewiele wspólnego.

Zespół zapowiada, że „Dzieciom” będzie najbardziej spontaniczną i żywiołową płytą w jego dorobku. Produkcji materiału podjął się Piotr „Emade” Waglewski, a gościnnie Lao Che wsparli Adam Miwiw-Baron, Karol Gola oraz Miłosz Pękala.

Zatem jeżeli nie macie jakichś konkretnych planów na czwartkowy (5 marca) wieczór, uderzajcie tłumnie do gdyńskiego klubu Atlantic. Szykuje się iście rockowa potańcówka, na którą zaprasza sam „Spięty”.

BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 55 zł (w dniu koncertu)

START: 5 marca (czwartek), godz. 20.00

MIEJSCE: Klub Atlantic, Gdynia, ul. 3 Maja 28

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dwadzieścia =