Pokahontaz przepłynie przez Atlantic

pokahontazSzukacie pomysłu na mocne rozpoczęcie weekendu? Redakcja CDN’u przychodzi Wam z pomocą. Już w ten piątek, 27 lutego w gdyńskim klubie Atlantic wystąpi grupa Pokahontaz, której trasa koncertowa promuje nowy krążek- REVERSAL.

Skład Pokahontaz powstał w 2003 roku po rozpadzie pierwotnego projektu Fokusa i Rahima, jakim była Paktofonika. W wyniku tragicznej śmierci Magika, raperzy postanowili kontynuować swoje kariery zarówno w pojedynkę, jak i w nowym projekcie wraz z DJ Bambusem. 24 maja 2004 roku ukazał się singel zatytułowany „Wstrząs dla mas” zwiastujący debiutancki album zespołu. Jednak fanom składu przyszło czekać na płytę prawie rok. W kwietniu 2005 r. ukazał się krążek pt. „Receptura”.  Znalazły się na nim utwory wyprodukowane przez Rahima, Minixa, Miuosha, Fokusa i DJ-a 600V, który także zmiksował i zmasterował nagrania. Materiał dotarł do 3. miejsca zestawienia OLiS.

Pokahontaz ewoluował od tamtego czasu. Raperzy przez ponad dekadę formacji współpracowali z niezliczoną liczbą DJ’ów, producentów czy wokalistów. Na swoim koncie mają gościnne występy na płytach L.U.C-a, Ras Luty czy Boba One.

Najnowsza, trzecia z kolei płyta – „REVERSAL” określana jest mianem muzycznej kontynuacji poprzedniego albumu „Rekontakt”, którym to Pokahontaz wrócili w 2012r. po pięciu latach przerwy na szczyty list sprzedaży.

Twórcy twierdzą, że nowy album jest muzycznie uniwersalny- nie tylko fani hip-hopu znajdą na nim coś dla siebie. Krążek obfituje w dubstepowe fragmenty, mocne bity, ale i lekkie brzmienia. Na „Reversalu” znajduje się 13 zróżnicowanych muzycznie utworów, a to wszystko dzięki kooperacji z dużą grupą producentów. Zespół wsparli: DiNO, Zetena, Snobe Beatz, Adam L, BRK i Dryskull. Na płycie pojawią się także goście: BU, Buka, Kleszcz, Bezczel oraz Wuzet. Krążek zawiera świetnie przyjęte single: „Habitat” oraz „W Ruch”.

Nie zapominajmy również o supportach- smakowitych przystawkach przed daniem głównym, a będą nimi Huarez oraz Shimell i PePe (KSC Sopot).

Kiedy: 27 lutego, godz. 20.00
Gdzie: Gdynia, klub Atlantic, ul. 3 maja 28
Bilety: 30zł przedsprzedaż/40zł w dniu koncertu

 Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *