Nadchodzi Koniec Świata

koniec swiataJuż w sobotę, 28 lutego huczne świętowanie w iście rockowo- folkowym stylu. W klubie Atlantic w Gdyni swoje 15 urodziny koncertowo uczci Koniec Świata, który z tej okazji wyrusza w ogólnopolską trasę.

Koniec Świata zaczął się w Katowicach w styczniu 2000 roku. Zespół powołany do życia z inicjatywy Jacka Stęszewskiego, łączący  rock’n’roll, punk, reggae, ska i folk, zaledwie po siedmiu miesiącach wspólnego muzykowania wydał pierwszą kasetę „Korzenie”.  Od czasu powstania ekipą niejednokrotnie poruszyły mniejsze i większe trzęsienia ziemi, które na szczęście nie oznaczały dla niej  końca świata, a jedynie zmiany personalne.  Nowi członkowie postawili zespół na trwałych fundamentach i ostatecznie po licznych zmianach tworzą go:  Jacek  „Dżeki” Stęszewski (wokal, gitara), Jacek „Czepek” Czepułkowski (wokal, gitara), Szymon  „Szymek” Cirbus (trąbka) , Marek „Melo” Mrzyczek (bas) oraz Michał Sobczyk (perkusja).

Lata współpracy muzyków zaowocowały 8 albumami( m.in.: „Symfonia na sprzedaż”, „Burgerbar”, „Oranżada”, „Hotel Polonia”) oraz występami na festiwalach takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae,  Winter Reggae w Gliwicach, Farben Lehre, Woodstock.  Zespół niezwykle entuzjastycznie przyjęty został nie tylko na rodzimych scenach, ale również na koncertach w Niemczech, Czechach i Słowacji.

Mija właśnie 15 lat odkąd Jacek Stęszewski powołał zespół do życia. Jak sam przyznaje – Koniec Świata stał się dla nas nie tylko zespołem, ale przede wszystkim naszą ucieczką od rzeczywistości, plecakiem pełnym przygód, wypełnionym kromkami z tłustymi plastrami wspomnień oraz manierką pełną eliksiru nadziei i życzliwości, jaką obdarzyli nas ludzie, których spotkaliśmy i spotykamy na naszych koncertach. Z tej okazji zespół wyrusza w jubileuszową trasę.  Podczas koncertu w Gdyni, fani zespołu będą mieli okazję wysłuchać piosenek zarówno z początków istnienia grupy, tych z  kultowej już płyty „Kino Mockba”, jak również specjalnie przygotowanego seta akustycznego oraz kilku świeżych numerów zapowiadających najnowszy album, którego premiera przewidziana jest jesienią tego roku.

Czyżby za sprawą zespołu prawdziwy koniec świata miał nastąpić 28 lutego w Gdyni? Przekonajcie się sami!

Gdzie: Gdynia, klub Atlantic, ul. 3 maja 28

Kiedy: 28 lutego

Bilety: 30zł przedsprzedaż/40zł w dniu koncertu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *