Świat kirgiskich kobiet w perspektywie antropologicznej

koło etnologówNa to kim jesteśmy ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest kultura. Aby lepiej zrozumieć własny krąg cywilizacyjny dobrze jest spojrzeć na niego przez pryzmat innej kultury. Będzie ku temu okazja w piątek, 27 lutego.

„Obce i oswojone, czyli o uspołecznianiu przemocy. Świat kirgiskich kobiet w perspektywie antropologicznej” to temat kolejnego spotkania w ramach cyklu „Ścieżki antropologii współczesnej”, które organizuje Koło Naukowe Etnologów przy Uniwersytecie Gdańskim. Tym razem wykład poprowadzi mgr Sylwia Pietrowiak, absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas badań terenowych w Azji Środkowej poznała życie i stosunki społeczne panujące w północno-wschodnim Kirgistanie. Spotkanie będzie poświęcone transformacji społecznej, jaką przechodzi kirgiska kobieta w ciągu swojego życia. Ponadto poruszone zostaną kwestie z antropologii rodziny, pokrewieństwa, obrzędowości i roli kobiet w życiu społecznym.

„Ścieżki Antropologii Współczesności” to cykl spotkań z antropologami i podróżnikami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na temat innych kultur i etnologii w szerokim tego słowa znaczeniu. Celem projektu jest przybliżenie studentom i mieszkańcom Trójmiasta nauki, jaką jest antropologia oraz ukazania sylwetki etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności.

Spotkanie odbędzie się 27.02 (piątek), o godzinie 18.00 w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego). Wstęp wolny! 

Link do wydarzenia na Facebook’u: KLIK!

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 6 =