W Sopocie mróz i… Mikromusic

MikromusicJuż w najbliższą środę (27.11.) do Trójmiasta zawita zespół Mikromusic. Twórcy „Takiego Chłopaka” ponownie zagrają w Sopocie. Po październikowym koncercie w Sfinksie700, przyszła pora na Mewę Towarzyską. 

Grupa powstała w 2002 r. we Wrocławiu z inicjatywy wokalistki Natalii Grosiak i gitarzysty Dawida Korbaczyńskiego. Debiutancka płyta „Mikromusic”, wydana w 2006 roku, uzyskała patronat radiowej Trójki. Pojawił się na niej m.in. Leszek Możdżer, który stwierdził: „Musimy tworzyć swój własny dorobek, musimy wypowiadać się we własnym języku, nie powinniśmy ustawiać się w ogonku naśladowców. Moim zdaniem to robi właśnie Mikromusic.”

W dorobku grupy znalazły się także albumy: „Sennik” (2008 r.), „Sova” (2010 r.), „W Eterze” (2012 r.) oraz najnowszy „Piękny koniec” (luty 2013 r.). To z niego pochodzą utwory: „Sopot”, „Pod włos” czy „Takiego Chłopaka”, do którego teledysk obejrzało już ponad 1,6 mln osób.

W lipcu 2008 r. zespół otrzymał nagrodę Prezydenta Sopotu podczas festiwalu TOPtrendy 2008, a teledysk do utworu „Sennik” został nominowany do Yacha (Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film). Trzecią płytę „Sova” wyróżniła kapituła Nagrody Kulturalnej wrocławskiej “Gazety Wyborczej”, przyznając albumowi nagrodę WARTO.

W skład zespołu wchodzą: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Robert Szydło (gitara basowa), Adam Lepka (trąbka), Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe) i Łukasz Sobolak (perkusja).

Niebanalny głos wokalistki oraz wyróżniająca się stylistyka nu-jazzowa (jazz, trip hop, pop) sprawiają, że atmosfera na koncertach jest niepowtarzalna. Przekonajcie się sami!

Więcej informacji o koncercie znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/events/308216695985208/.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 19 =