Rusz cztery litery, kup kalendarz!

bakaTrudno w dzisiejszych czasach zwrócić naszą uwagę na dłuższy czas. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zwrócenie uwagi na jakiś problem. Czy naprawdę trzeba szokować, podniecać, oburzać, żeby wywołać w nas reakcję? Trójmiejscy mistrzowie chcą pokazać, że można inaczej. Chcą, żebyśmy zrobili coś dobrego z czystej, ludzkiej potrzeby pomagania.

Projekt Mistrzowie, bo o niego chodzi, to wyjątkowa inicjatywa. Wybitne osobistości z różnych dziedzin: kultury, sztuki, nauki i sportu zostali twarzami kartek z kalendarza. I to kalendarza nie byle jakiego. Poprzez jego zakup pomagamy podopiecznym Domów dla Dzieci prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznych.

Tegoroczni mistrzowie to trzech aktorów, szef teatru, dwóch olimpijczyków, pianista jazzowy, malarz, dziennikarz, społecznik, pisarz i fotograf. Czyli kto? Mirosław Baka, Grażyna Wolszczak, Leszek Bzdyl, Sławek Jaskułke, Adam Korol, Beata Wachowiak-Zwara, Henryk Cześnik, Krystyna Łubieńska, Małgorzata Żerwe, Andrzej Kasperek, Mateusz Kusznierewicz i Maciej Kosycarz. Biorąc udział w tym projekcie chcą pokazać, że po pierwsze, pomaganie nie jest trudne, a po drugie, wystarczy silna wola, chęć i zapał, a można spełnić marzenia. Są przykładem nie tylko dla dzieci, które są beneficjentami przedsięwzięcia, ale także dla nas, dorosłych.


Tematem przewodnim tegorocznego kalendarza jest powrót do dzieciństwa, stąd mało poważne pozy i miny mistrzów. Kalendarz jest pięknie wydany, a każde ze zdjęć można potraktować jako małe dzieło sztuki. Łukasz Gawroński, autor fotografii tłumaczy swój zamysł: Chciałem, żeby każdy odszukał w sobie dziecko. Ponadto, perspektywa zdjęć z poziomu biodra sprawia wrażenie, że to właśnie dziecko patrzy na mistrza.

Przedsięwzięcie ma zwracać uwagę na tematy społecznie ważne oraz aktywizować i angażować otoczenie trójmiejskie w niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W ubiegłym roku byli to podopieczni sopockiej fundacji Trzeba Marzyć, czyli mali, chorzy mistrzowie. Także wtedy do pomocy zachęcały swoją charyzmą trójmiejskie osobistości, m.in. Dorota Kolak, Marek Mazur, Zenon Ziaja czy Przemek Dyjakowski.

Kalendarz, który kosztuje 39,90 zł, kupić można na stronie projektu www.projekt–mistrzowie.pl, lub u partnerów akcji: w cukierniach T. Deker Pattisier & Chocolatier, Clubie Fryzjerskim Alternative oraz Cafe Kuźnia. Kalendarz może stać się również spersonalizowanym kalendarzem firmowym, promującym zaangażowaną postawę. Poza tym, może posłużyć jako ciekawy podarunek. Dochód ze sprzedaży trafi do małych podopiecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznych i pomoże spełnić ich marzenie o ciepłym, bezpiecznym domu.

Więcej informacji o projekcie można zasięgnąć na stronie internetowej http://www.projekt-mistrzowie.pl/ i oficjalnym fanpage’u projektu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =