Debata na uniwersytecie: Studenci zawodzą uczelnię- uczelnia zawodzi studentów

Debata Oksfordzka 1W najbliższy poniedziałek odbędzie się debata oksfordzka: „Studenci zawodzą uczelnię- uczelnia zawodzi studentów. Jak spotkać się w pół drogi?” Celem organizatorów jest próba rozwiązania problemu w dwóch krokach. Po pierwsze przyznanie otwarcie, że problem istnieje i po drugie rozmowa.

Spotkanie odbędzie się w ramach dyskusji nad postawioną przez organizatorów tezą. Zadaniem debaty jest powiększenie naszej wiedzy oraz zrozumienie różnych stanowisk. Rozmowy na tak istotny dla studentów temat przedstawią pełny obraz problemu, ponieważ będzie możliwość porównania go z różnych stron. Debatę otworzy prorektor do spraw studenckich prof. UG, dr hab. Józef Arno Włodarski.

Podczas dyskusji wystąpi szereg panelistów UG. ZA wypowiedzą się: dr Grzegorz Grzegorczyk z Instytutu Skandynawistyki i Lingwistyki Stosowanej, prof. UG dr hab. Kazimierz Musiał z Instytutu Lingwistyki Stosowanej. Natomiast po stronie PRZECIW przemówią: dr Piotr Zamojski z Instytutu Pedagogiki, dr Beata Williamson Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki oraz reprezentanci studentów.

Proponowane problemy do omówienia podczas debaty to:

– Rola Parlamentu studentów
– Uczelnia w dobie internetu
– Problem bierności
– Obniżający się poziom edukacji wyższej
– Rola hierarchii uniwersyteckiej a relacje ze studentami
– Indywidualizacja nauczania
– Sprawy administracyjne: regulamin a człowiek

Kiedy? 19 stycznia 2015, o godzinie 15.00.
Gdzie? Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, aula 1.43.
Organizatorzy: Pracownia Badań nad Zmianą w Edukacji Akademickiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Fundusz Innowacji Dydaktycznych Uniwersytetu Gdańskiego, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego i MORS- Mega Otwarte Radio Studenckie.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =