Piaseczny akustycznie

Andrzej-PiasecznyOd wielu lat gości na scenach muzycznych w różnych miastach i cieszy się niesłabnącą popularnością. 30 listopada Andrzej Piaseczny zawita do Gdańska z niesamowitymi aranżacjami swoich piosenek.

W najbliższą niedzielę, 30 listopada w Filharmonii Bałtyckiej o godzinie 18.00 odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego w ramach trasy zatytułowanej „Piaseczny akustycznie”. Wszystkie utwory będą w akustycznych aranżacjach. Podczas występu muzyk wykona nie tylko piosenki z ostatnich płyt. Będą również te z początku kariery, jeszcze z zespołem Mafia oraz z wczesnego okresu solowego.

„Spis rzeczy ulubionych”, płyta z 2009 roku, odbiła się szerokim echem na rynku muzycznym. Muzyka skomponowana przez Seweryna Krajewskiego oraz liryczne teksty Andrzeja Piasecznego były promowane utworem „Chodź, przytul, przebacz”. Za to „Cichej spokojnej nocy” można postawić na równi ze świątecznym przebojem Krajewskiego „Jest taki dzień”. W tym samym roku ukazał się wspólny album koncertowy Piasecznego i Krajewskiego – „Na przekór nowym czasom – live”. W 2012 roku obaj muzycy powrócili ze wspólną płyta, zatytułowaną „Zimowe piosenki”.

Trzeba jednak pamiętać, że wcześniejsze utwory Andrzeja Piasecznego, teraz już mniej znane, są równie dobre co obecne. Wokalista ma na swoim koncie szesnaście albumów studyjnych, w tym dziesięć solowych. Oprócz płyt nagranych z zespołem Mafia, na wspomnienie zasługuje również udział piosenkarza na płycie „Sax&Sex”, solowym debiucie muzycznym saksofonisty Roberta Chojnackiego.

Bilety w cenach od 75 zł do 146 zł (w zależności od miejsca) do kupienia na stronie https://www.bilety24.pl/koncert/piaseczny-akustycznie—44910. Sprzedaż online zakończy się 30 listopada o godzinie 10.00.

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 13 =