Bliżej tajemnicy Bokki

bokka 2Kim są członkowie zespołu Bokka? Nie wiadomo. Muzyczna rewelacja polskiego rynku wciąż pozostaje owiana tajemnicą. Anonimowość nie przeszkadza jednak kapeli w koncertowaniu, o czym mieszkańcy Trójmiasta mogą przekonać się już 26 listopada. Elektroniczny skład zagra w wyjątkowym miejscu – Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Zespół wywołała zamieszanie od kiedy tylko pokazał się na scenie. Od początku anonimowi, od początku dobrzy w tym co robią. Wydana niemal dokładnie roku temu imienna płyta zwróciła uwagę branży muzycznej, fanów, a nawet odbiła się echem za granicą. Pisał o nich Pitchfork, jeden z największych portali muzycznych na świecie.

Założeniem członków zespołu jest to, by wszystko o nich mówiła jedynie muzyka. Dlatego milczą na temat swojej tożsamości, a podczas koncertów ukrywają się za maskami, pod kapturami lub planszami. Muzyka jaką grają to przede wszystkim dźwięki elektroniczne pomieszane z odgłosami przedmiotów życia codziennego.

Zafascynowana zespołem publiczność próbowała ustalić personalia trójki komponującej w Bocce. Wymieniani byli Kari Amirian, Karolina Kozak, Bogdan Kondracki, czy nawet Dawid Podsiadło. Żadna informacja nie jest jednak potwierdzona.

Pewne w przypadku Bokki są tylko (a może aż) dobre kompozycje, niebanalne teksty i zjawiskowe koncerty. To właśnie występy live pozwalają być trochę bliżej tajemnicy Bokki.

Taki zapewne będzie również ten w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku 26 listopada. Bilety w cenie 30 zł i 25 zł (z Kartą do Kultury) dostępne są online na stronie teatru: www.bilety.teatrszekspirowski.pl. Start wydarzenia o godzinie 20.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *