Euroshots 2014

1342527__kr

Już 24 listopada w Kinoporcie startuje 23. edycja Euroshorts, czyli   Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Twórczej Reklamy. Wydarzenie potrwa do 30 listopada.

Euroshorts działa już od 1992 roku. W latach 1995-2004, w jego ramach organizowano konkurs „Sztuka i film reklamowy”, poszukiwano wówczas zdolnych artystów specjalizujących się w polskiej reklamie. Dopiero od 1998 roku ruszyła „Strefa Niekomercyjna”, w trakcie której pierwszy raz odbyły się seanse filmowe. Wcześniej pokazy startowały w Warszawie. Od 2010 roku, festiwal rozpoczyna podróż po Polsce od Gdańska.

Euroshorts równolegle odbędzie się  w Gdańsku, Warszawie i Katowicach, a następnie festiwal tradycyjnie wyruszy w podróż po Polsce, która potrwa do końca czerwca 2015. Dotrze z filmami krótkometrażowymi do kin, galerii, domów kultury i bibliotek.

Produkcje przedstawiane podczas festiwalu biorą udział w konkursie międzynarodowym – w 4 kategoriach (filmu fabularnego, dokumentalnego, eksperymentalnego, animowanego), z nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

W programie są również spotkania z twórcami, pokazy twórczych filmów reklamowych (wśród nich jest taśma „Amerykański Film Reklamowy” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku) i filmów z innych festiwali.

Odbywają się też imprezy muzyczne, wystawy oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci. Wstęp na większość premierowych imprez jest wolny.

Więcej informacji na temat programu wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *