Miniatura o Schulzu

karakonia fotoPragnący lepiej poznać twórczość Brunona Schulza, będą mieli okazję zaznajomić się z nią podczas przedstawienia Teatru Miniatura pt. „Karakonia. Pieśni według Schulza”. Premierowy pokaz będzie można zobaczyć już 17 listopada.

Spektakl jest widowiskiem muzyczno-plastycznym, opartym na opowiadaniach z cyklu „Sklepy cynamonowe”. Wykorzystano w nim utwory poetyckie Leszka Pietrowiaka z tomu „Świat według Schulza”. Pomysłodawczynią i scenarzystką „Karakonii” jest jedna z aktorek tego Teatru Edyta Janusz-Ehrlich. Atutem przedstawienia ma być jego obrazowość. Korzystając z dźwięku oraz form plastycznych, artyści spróbują pokazać widzowi maskaradę ludzkiego życia.

Za bilet normalny musimy zapłacić 25 zł, natomiast za ulgowy 22 zł. Teatr stworzył promocję skierowaną do grup przynajmniej pięcioosobowych. Wówczas piąta osoba płaci 5 zł, a pozostali po 20 zł. Na premierę, choć bilety droższe, wszystkie miejsca zostały wyprzedane. Można dokonywać rezerwacji oraz zakupu biletów na kolejne spektakle, przewidziane na 22 listopada i 3 grudnia. Kasy  teatru czynne od wtorku do niedzieli, mieszczą  się przy ul. Grunwaldzkiej 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Począwszy od 19 listopada spektakle będą prezentowane także w ciągu tygodnia o 12.00. Te skierowane będą przede wszystkim do młodzieży szkolnej oraz grup zorganizowanych. Zostaną one wzbogacone o wykład dr Piotra Millatiego z Uniwersytetu Gdańskiego, dotyczący życia i twórczości Brunona Schulza.

Pragnących większych doznań Teatr zaprasza na otwarte spotkanie „Schulz. Inspiracje”. Odbędzie się ono po spektaklu 22 listopada. Poświęcone będzie twórczości pisarza, która dała natchnienie artystom z całego świata. Czujący niedosyt będą mogli zakupić płytę „Pieśni według Schulza” za 28 zł przy okazaniu biletu na spektakl. Promocyjna cena obejmie także książkę „Schulz. Przewodnik Krytyki Politycznej”. Chcących ją nabyć zapraszamy na dwa najbliższe spektakle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *