Weekend jak mozaika

baletniceNie bez powodu stwierdzamy, że nadchodzący weekend jest mozaiką. I to taką, w której każdy znajdzie element miły dla siebie. Bo oprócz dużej ilości muzyki, czeka na nas dobre kino, teatr, artystyczne instalacje, festiwale i wycieczki. Wyjdźcie więc z domów!

Początek weekendu będzie nie lada gratką dla kinomanów. W piątek o 17.00 DKF Miłość Blondynki zaprasza na pokaz filmu „Niebezpieczna Metoda”. Inauguracyjnemu spotkaniu na Wydziale Filologicznym UG będzie towarzyszyła dyskusja z zaproszonymi psychoanalitykami. Zaproszonym gościem będzie Justyna Zalewska-Drzeżdżon, psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, która po seansie opowie o swoich refleksjach oraz odpowie na pytania. Rozmowa na temat produkcji pomoże zwrócić uwagę na ciekawe aspekty związane z ukrytymi znaczeniami, a także funkcjonowaniem podświadomości i umysłu człowieka. Wstęp na seans wynosi 5 zł.

Tymczasem w sopockiej Scenie zagra jedna z najważniejszych polskich wokalistek lat 90., Kasia Kowalska. Swoim powrotem do koncertowania dowiodła, że jest w doskonałej muzycznej kondycji. Będzie więc okazja, by zaśpiewać wraz z nią jej największe przeboje i pokołysać się w romantycznych klimatach z rockowym pazurem. Koncert zaczyna się o 22.00. Bilety w cenie 48 zł dostępne w sieci Eventim i jego stałych punktach, czyli salonach Saturn, Media Markt i Empik.

W piątek zaczynają się również dwa wyjątkowe festiwale. Jeden z nich to Pif Paf Music Festival w gdyńskim Uchu. Przez dwa dni młode zespoły będą walczyć o sesję nagraniową w studiu. Do tego odbywać się będą warsztaty i dyskusje, a na deser zagrają Muchy, Transsexdisco i Clintwood. Rockowy festiwal potrwa do soboty. Bilety są dostępne w sieci Eventim i jej stałych punktach, a ich ceny to: 15 zł – koncert zespołu Muchy, 15 zł – koncert Clintwood i Transsexdisco i 20 zł – dwudniowy karnet. Koncerty zaczynają się w piątek od 18.00, a w sobotę od 17.00. Program i szczegóły imprezy na stronie: http://www.pifpaffestival.pl/

narracje2013Drugim, ważnym festiwalem są Narracje. W tym roku przebiegają pod hasłem „Unearthing delights/Odkrywanie zachwyca”. Tym razem ścieżki, na których będzie można zobaczyć instalacje artystów prowadzą przez Ołowiankę, Długie Ogrody i okolice Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Organizatorzy zapraszają do oglądania prac artystów nie tylko z Polski, ale z całego świata, a potem na koncerty i afterparty. Festiwal trwa cały weekend, a wstęp jest wolny. Kustoszem jest Rob Garrett. Więcej informacji i program na: http://narracje.eu/. Skoro sztuka wychodzi na ulice, to nie sposób nie wyjść jej naprzeciw!

W sobotę Scena Muzyczna GAK będzie gościła najlepszych tancerzy breakdance w Polsce. Druga edycja zawodów tanecznych BreakScena to okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności lub wspierać b-boyów podczas rywalizacji. Start imprezy już o 16.00, a za wstęp na taneczną bitwę zapłacimy 5 zł. Zmagania uczestników będą oceniać tancerze, którzy odnieśli już wiele sukcesów w Polsce i za granicą. A jest o co walczyć, bo tym razem nagroda główna to aż 1000 zł. Oprawę muzyczną zagwarantuje Dj Horba z Gdańska.

Także w sobotę w Gdyni pojawi się żywa legenda, czyli Kult. Jak powiedziałby Kuba Wojewódzki, ich największym atutem jest to, że jeszcze żyją. Żyją, mają się dobrze, a jeszcze lepiej koncertują, w dalszym ciągu dając z siebie ogromne ilości rockowej energii. Niech więc na imprezę z „Celiną” poprowadzi was „Baranek”. Koncert w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni zaczyna się o 19.00. Bilety dostępne w kasie hali w cenach 50 zł (przedsprzedaż) i 55 zł w dniu koncertu.

tuwimdladorosłych fotoJeśli nie macie ochoty na gitarowy hałas, to zaprasza was Teatr Muzyczny w Gdyni. Tam o 19.00 odbędzie się premiera „Tuwima dla dorosłych”. Z pewnością będzie i na co popatrzeć, i z czego się pośmiać. Ten spektakl w kabaretowym klimacie pozwoli wam zanurzyć się w oparach absurdu twórczości Tuwima. Bilety wstępu na premierę kosztują 70 zł.

Niedziela zwolni weekendowe tempo i odda nas w ręce łagodnej muzyki. W Filharmonii Bałtyckiej pojawi się Kayah i Transoriental Orchestra. To nowy projekt muzyczny Kayah – synergia słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etno‐jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. Koncert rozpoczyna się o 19.00. Bilety w cenach 80, 100 i 120 zł są do kupienia w kasie Filharmonii, sieci sklepów Media Markt, Saturn i Empik oraz sieci TicketPro.

Na wieczór w poetyckim klimacie zapraszają Świetliki. Zespół promuje najnowszą płytę, pt. „Sromota”. Będzie to spotkanie z wyjątkową muzyką okraszoną poezją Marcina Świetlickiego. Propozycja idealna dla miłośników delikatnych dźwięków. Koncert w klubie Sfinks 700 staruje o 20.00. Bilety dostępne w sieci TicketPro i wszystkich jej punktach, w cenach 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł w dniu koncertu.

Miłośnicy jazzowych brzmień nie mogą przegapić niedzielnego spotkania z Leszkiem Możdżerem. Artysta w Empiku przy al. Grunwaldzkiej 141 będzie promował nową płytę „Polska”. Promocja nowego krążka Możdżera, Danielssona i Fresco ruszy o godz. 16.00. Nazywana muzycznym wydarzeniem roku i niezwykłym kolażem nastrojów płyta, będzie pierwszym projektem tria dystrybuowanym poza terytorium Polski.

Współpraca: Natalia Kopczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *