Tides From Nebula / Besides w Sfinksie

Tides From NebulaZespół Tides From Nebula praktycznie z miejsca stał się absolutnym liderem post-rockowego grania w naszym kraju. Wypracowaną w pocie czoła pozycję każdorazowo potwierdza na koncertach, dając upust swoim emocjom. Na listopad zaplanowana jest polska część trasy, podczas której muzycy grupy pojawią się w dwunastu różnych miastach. Wśród nich jest Sopot, gdzie TFN zagra w klubie Sfinks 700 w piątek (28 listopada).

Tidesom towarzyszyć będzie inny przedstawiciel rodzimej post-rockowej sceny – Besides. Projekt powstał w 2011 roku w Brzeszczach. Dwa lata później na sklepowych półkach pojawił się debiutancki album, zatytułowany „We Were So Wrong”. Został on pozytywnie przyjęty przez krytyków i słuchaczy. Składa się na niego 10 instrumentalnych kompozycji. Sam zespół tak mówi o swoim debiucie: To album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno-emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnię i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. Obecnie zespół skupia się na wspólnej trasie koncertowej z Tides From Nebula i na udziale w 8. edycji programu Must Be The Music, gdzie zakwalifikował się do finału.

Zespół Tides From Nebula do zdobycia popularności nie potrzebował udziału w programach typu talent show. Popularność w zasadzie przyszła sama. Od momentu powołania do życia TFN, czyli od stycznia 2008 roku, muzycy grupy z niesłychaną konsekwencją stawiają kolejne kroki na ścieżce swojej kariery. Pierwszym z nich było wydanie debiutanckiej płyty „Aura”, która odbiła się szerokim echem i przyniosła zespołowi główną nagrodę oraz nagrodę publiczności na Asymmetry Festival 2009 we Wrocławiu. Dwa lata później światło dzienne ujrzał album „Earthshine”, który wyprodukował sam Zbigniew Preisner. Pokazał on nieco inne oblicze grupy, zdominowane przez dłuższe, bardziej przestrzenne kompozycje. Zespół był bardzo zadowolony z tego materiału. Jak wspomina: Na naszej drugiej płycie umieściliśmy tyle prawdziwych siebie, ile tylko zdołaliśmy, jesteśmy z niej bardzo dumni. Dyskografię TFN jak do tej pory zamyka wydana rok temu płyta „Eternal Movement”.

Zespół zapowiada, że polska część jesiennej trasy koncertowej będzie niezwykle energetyczna. Setlista każdego z występów oprze się na najlepszych utworach ze wszystkich dotychczasowych albumów. Jeżeli więc jesteście fanami post-rockowych brzmień i macie wolny piątkowy (28 listopada) wieczór, koniecznie wstąpcie do sopockiego klubu Sfinks 700. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu do nabycia bezpośrednio w klubie i w sieci Eventim.

START: 28 listopada (piątek), godz. 19.30

MIEJSCE: Klub Sfinks 700, Sopot, al. Mamuszki 1.

Koncert przeniesiony z gdyńskiego klubu Atlantic. Oświadczenie zespołu:

Koncert w Gdyni (klub Atlantic) PRZENIESIONY do klubu SFINKS 700 w Sopocie (Aleja Franciszka Mamuszki 1), termin bez zmian (piątek, 28. listopada). W związku ze zmianą obniżamy cenę przedsprzedażową do 30 zł. Bardzo przepraszamy za zamieszanie, podajcie tę informację dalej.
Widzimy się pod sceną!

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =