A może by tak na wystawę?

Roman-Cieslewicz-Legenda-polskiego-plakatu-XI-2013-I-2014_imagelargeWystaw w Trójmieście nie brakuje – od obrazu, przez rysunek i plakat, aż po komiks. Nie trzeba być miłośnikiem ani wybitnym znawcą sztuki, żeby znaleźć coś dla siebie. Bogata oferta galerii, muzeów i klubów otwiera drzwi do artystycznego świata. 

Miłośnicy komiksów powinni udać się niezwłocznie do klubu Żak na wystawę „Lech Bądkowski – obrazy z życia”. Losy bohatera przedstawione w formie obrazkowej to nowatorski pomysł na przybliżenie odbiorcy historii. Komiks do niedawna niedoceniany przez krytyków sztuki, stanowi główne źródło przekazu treści. Wystawę można oglądać do 2 grudnia, w godz. od 9 do 21, wstęp jest bezpłatny.

Geometria, przejrzyste struktury, perfekcjonizm techniczny i zdumiewająca iluzja ruchu. To wszystko zobaczyć można do 8 grudnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, która zaprasza na ekspozycję „Grabowy i przyjaciele”. Wystawa imponująca, bo zawiera 200 grafik i rysunków 51 artystów z 18 krajów. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy 7 zł.

CL_120x180cm_inne_siostry_qDo 12 stycznia 2014 roku w PGS w Sopocie podziwiać można dzieła mistrza polskiej szkoły plakatu, punkt obowiązkowy dla grafików i pasjonatów reklamy. „Roman Cieślewicz – legenda polskiego plakatu. Dzieło i postać” to zbiór 130 prac, wśród których znajdziemy druki wydawnicze, rysunki, fotomontaże i kolaże. Ekspozycję można odwiedzać od wtorku do niedzieli, a koszt biletów to 10 zł za normalny i 7 zł za ulgowy.

„Inne siostry” – wystawa w Gdańskiej Galerii Miejskiej, łącząca czasy Solidarności w Polsce i thatcheryzmu w Anglii, wynik współpracy Iwony Zając oraz Delaine Le Bas. Projekt zawiera wspólne zainteresowania, jest to wizualizacja historii, uczuć, odmiennych kontekstów politycznych i kulturowych. Artystki starały się przedstawić relację, która się między nimi wytworzyła, początkowo tylko przez korespondencję. Wszyscy chętni do zgłębiania efektów współpracy dwóch różnych kobiet mają czas do 12 stycznia 2014 roku. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dziesięć =