„Biesy” Dostojewskiego w Teatrze Miejskim

biesy teatr miejskiNa deskach Teatru Miejskiego zagości arcydzieło światowej literatury – „Biesy”. Fiodor Dostojewski spotka się z innym mistrzem, Albertem Camusem, gdyż według jego adaptacji powstał gdyński spektakl. Premiera odbędzie się 22 listopada.

W tej adaptacji klasyki prozy krwisty kryminał miesza się z politycznym dyskursem, a wielkie namiętności i tajemnicze zbrodnie uosabiają odwieczną walkę między dobrem i złem. Fascynujące kobiety i demoniczni mężczyźni to bohaterowie aktualnej i uniwersalnej opowieści o mechanizmach szaleństwa i skutkach manipulacji. „Biesy” to metafizyczna podróż, która odsłoni najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Warto je poznać, by zmierzyć się z własnymi biesami…

Przedstawienie wyreżyserował Krzysztof Babicki. Występują: Olga Barbara Długońska, Andrzej Redosz, Jerzy Kiszkis (gościnnie), Dorota Lulka, Piotr Michalski, Mariusz Żarnecki, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Szymon Sędrowski, Małgorzata Talarczyk, Marta Kadłub, Aleksandra Przybył (gościnnie), Dariusz Szymaniak, Monika Babicka, Grzegorz Wolf, Maciej Wizner, Bogdan Smagacki i Agata Moszumańska.

Planowana premiera odbędzie się na Dużej Scenie w sobotę, 22 listopada, o 19.00 (bilety 60 zł). Następne pokazy: 23 listopada o 19.00, 26 listopada o 18.00 i 27-29 listopada o 19.00. Bilety są dostępne w kasie teatru w cenach: 40 zł – normalny i 35 zł – ulgowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =