TOUR OF THE YEAR – VNM, W.E.N.A., Quebonafide, Kuba Knap i Kuban w Parlamencie

Tour of the yearSama nazwa „Tour Of The Year” brzmi obiecująco, a co dopiero w zestawieniu ze śmietanką polskiego hip-hopu. 23 listopada w gdańskim Parlamencie każdy znajdzie coś dla siebie. Obok weteranów polskiej sceny, wystąpią młodzi adepci, którzy weszli szturmem na polski rynek muzyczny.

HipHopKoncert i Hustla prezentują cykl siedmiu koncertów, podczas których wystąpią VNM, W.E.N.A., Quebonafide, Kuba Knap i Kuban. Różnorodność jest ogromna, ale jedno łączy wszystkich wymienionych artystów: energia i świeżość, którą wnieśli do polskiego rapu. Sami organizatorzy zapewniają: „Tour Of The Year, napędzany przez Hustla.pl to masa energii, interakcji z publicznością, konkursów, spotkań z fanami oraz wiele innych atrakcji, o których przekonacie się, uczestnicząc w tych niesamowitych wydarzeniach.”.

VNMElbląski raper, VNM, aktualnie należący do wytwórni Prosto, jest obecny na scenie od 2000 roku. Swoją karierę rozpoczął jako członek grupy 834, ale już w 2007 roku nielegalnie wydał pierwszą solową płytę „Na szlaku po czek”. Zwiększenie popularności VNM-a można odnotować przede wszystkim po udziale na legendarnej składance Prosto Mixtape 600V, która ukazała się w kwietniu 2010 roku. Ważnym wyróżnieniem było zaklasyfikowanie rapera na 11. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Znany przede wszystkim ze swojego specyficznego flow, aktualnie ma na koncie trzy solowe płyty wydane w Prosto: „De Nekst Best”, „Etenszyn: Drimz Kamyn Tru” i „ProPejn”. Wszystkie osiągnęły wysokie pozycje na OLiS-ie.

W.E.N.A., znany również jako WuDoE i Montana Maxx, uplasował się zaraz za VNM-em na liście 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90., ale szturmem do serc słuchaczy hip-hopu wdarł się dopiero albumem „Wyższe dobro LP” z 2007 roku. Wcześniej występował w zespole Głos Miasta. Pierwsze nagrania WuDoE do powszechnej sprzedaży trafiły w 2011 roku na drugiej solowej płycie zatytułowanej „Dalekie zbliżenia”, wydanej przez Aptaun Records. Ważnym punktem w karierze rapera była współpraca z Rasmentalism i jej efekt końcowy, czyli krążek „Duże rzeczy”.

Historia Quebonafide jest stosunkowo krótka w porównaniu do wcześniej przedstawionych, ale przy tym bardzo dynamiczna. Que był dobrze zapowiadającym się raperem już od samego początku, czyli 2009 roku, kiedy to nielegalnie wydał „Pierwsze cięcie” wraz z Fuso. Kolejno ukazało się „Drugie cięcie” i w końcu jego własna produkcja – mixtape o nazwie „Eklektyka”, który na dobre wdarł się do świadomości słuchaczy i uczynił go jednym z najciekawszych raperów polskiej sceny hip-hopowej. Na koniec 2013 roku (dokładnie 31 grudnia) Quebonafide wraz z Eripe wydali „Płytę roku” i wielu właśnie tak określało ten album. Aktualnie raper pracuje nad  „Ezoteryką”. Album poprzedza singiel „Hype”. Ostatnio jego gościnny występ na producenckiej płycie Pawbeatsa w utworze „Euforia” okazał się hitem na miarę polskich rozgłośni radiowych.

KnapKuba Knap zadebiutował na polskiej scenie w 2014 roku albumem „Lecę, chwila, spadam”, wydanym przez Alkopoligamię.com. Współpracuje ściśle z Tym Typem Mesem.W swoich numerach nie ukrywa, że jego życie w dużej mierze opiera się na używkach i alkoholu.

I na koniec, Kuban, czyli raper pochodzący z Opoczna. Wystąpił w projekcie Popkiller Młode Wilki 2013 z numerem „Nie ma jak”. Aktualnie w Internecie hula jego „CoZaMixtape”, na którym gościnnie pojawili się Kuba Knap, Karwan, Wiciu i Zetenwupe.

Kiedy? W niedzielę 23 listopada 2014 roku o godzinie 18.00.

Gdzie? W klubie Parlament przy ulicy Św. Ducha 2 w Gdańsku.

Za ile? Będą 3 pule biletów, każda kolejna: 35 złotych, 40 złotych, 45 złotych.

Kto supportuje? TBA.

Szczegóły na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/851824961529445/?fref=ts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *